Зустрінемося у космосі: 11 правил життя Джеффа Безоса

618
wired.com
Найбагатший у світі чоловік розкрив свої таємниці на саміті у Лос-Анджелесі

«Космос – останній рубіж. Зустрінемося там», – так Джефф Безос підбив підсумок своєї випускної промови у вищій школі, перетворивши девіз Star Trek на керівництво до дії.

Про кмітливість

Від 4 до 16 років Джефф проводив літо на віддаленій фермі свого діда, якого він називав «Поп». Без доступу до допомоги ззовні, Поп завжди розраховував тільки на себе – він навіть сам робив голки та власноруч займався ветеринарією. Одного разу, коли виникла необхідність полагодити будівельну техніку Caterpillar, а запчастини були важкими і громіздкими, Поп побудував власний підйомний кран.

businessinsider.com

«Він брався за великі проекти, які спочатку не знав, як реалізувати, але в підсумку давав їм ради», – розповідає Безос.

Про виховання дітей

Джефф та його дружина дозволяли дітям користуватися гострими ножами й електроінструментами з чотирьох років. «Пораняться – навчаться. З точки зору моєї дружини, краще мати дитину із дев’ятьма пальцями, аніж пасивну».

Про вибір супутника життя

Коли Джефф нарешті вирішив завести сім’ю, друзі організували йому масу побачень наосліп. Сам же він знав, що його дружиною стане дівчина з потенціалом. «Я хотів знайти жінку, яка витягне мене з в’язниці третього світу».

«Хороший, поганий, злий: що робить Джефф Безос, коли його засуджують»

Про те, як він кинув роботу та заснував Amazon

Джефф Безос розробляв програмне забезпечення для фінансової діяльності на Уолл-стрит. У 1994 році він сказав своєму босові, що хоче відкрити книжкову інтернет-крамницю, на що той відповів, що ідея хороша, але тільки для того, у кого немає хорошої роботи.

twitter.com

Кілька днів Джефф провів в роздумах, і вирішив, що кращий спосіб прийняти рішення – це уявити себе самого у віці 80 років.

«Найчастіше ми шкодуємо про те, чого НЕ зробили в житті. Це як любити когось і ніколи в цьому не зізнатися. І відразу стало ясно, що потрібно ризикнути. Якби затія із Amazon виявилася провальною, то у свої 80 років я би пишався тим, що принаймні спробував».

Що б він робив, якби не був Джеффом Безосом

«Швидше за все, був би розробником ПЗ, залученим у дослідження в галузі штучного інтелекту. А ще мене приваблює професія бармена, я пишаюся своїми коктейлями. Однак, я занадто повільний, і над шинквасом, швидше за все, була би вивіска «Ви волієте смачно чи швидко?»

Про необхідність космічних подорожей та свою компанію Blue Origin

«Ми повинні відправитися в космос, щоб врятувати землю», – говорить Джефф, додаючи, – «нам би поквапитися». Проте і план А, і план Б повинні захищати довколишнє середовище, щоби зберегти Землю населеною та придатною для життя. «Ми відправили роботизовані зонди на кожну з планет Сонячної системи. Наша – найкраща».

Про космічне підприємництво

Ключ до відкриття нових можливостей у космосі полягає в зниженні вартості виведення об’єктів за межі дії гравітації. «Щойно витрати скоротяться, тисячі підприємців зможуть почати космічні стартапи, так само, як ми бачили на прикладі Інтернету. Популярність інтернет-компаній стрімко зросла, як тільки знизилися витрати на інфраструктуру».

nasa.gov

Про багатозадачність та звичку до телефону

Джефф рідко відволікається на телефон. «Я люблю зосередитися на тому, що роблю. Чи я обідаю із сім’єю, чи проводжу час із друзями або читаю пошту – багатозадачність мені не до душі. Я фокусуюся послідовно, замість того, щоб постійно перемикати увагу з одного на інше».

Про баланс між роботою та особистим життям

«Мені імпонує поняття «гармонія», якщо людина якісно реалізує себе на роботі, вона і вдома буде більш позитивною. Якщо я щасливий вдома, це дозволяє мені краще працювати. Ні в якому разі не можна «підживлюватися» енергією домочадців або колег. Для мене баланс між життям і роботою – це не стільки про розподіл годин у добі, скільки про те, чи достатньо у вас енергії для обох галузей».

Яке це – бути винахідником

Світ складний, з одного боку ви повинні бути експертом в своїй сфері, але в той же час вивчати речі з цікавістю дитини. «Винахідники – це експерти із допитливим розумом дилетантів».

The Verge

Про те, що визначає людину

«Кожен із нас сам створює свою історію. Нас визначають ті вибори, які ми робимо. І тільки ними ми можемо пишатися. Ви або вибираєте легке та комфортне життя, або життя, повне діяльності та пригод. І коли вам виповниться 80, ви будете більше пишатися вибором другого сценарію».

За матеріалами: Techcrunch

 

Вам буде цікаво: Секс та гроші: 8 принципів великого Г’ю Гефнера

Поділитися: