Зроби мені бізнес: Корогодський і Федорів – про партнерів, розлучення і ненависть до нарад

376
fedoriv.com
Відомі бізнесмени радять, куди подіти кеш і що робити, щоб він взагалі був

Гарік Корогодський – співвласник фітнес-центру «Акваріум» і ТРЦ «Dream Town», засновник благодійного фонду «Життєлюб», автор книги «Як витратити мільйон, якого нема». Андрій Федорів — маркетолог, голова правління Всеукраїнської рекламної коаліції, засновник та власник  брендінгової агенції FEDORIV. Спільно бізнесмени провели майстер-клас «Зроби мені бізнес».

K.Fund Media записав головні висловлювання спікерів.

Про партнерів у бізнесі

Гарік Корогодський: У системному бізнесі я ніколи не працював сам – завжди з партнерами. У мене є два постійні партнери, з якими ми немов родина, і нам нема чого ділити.

fedoriv.com

Були і ситуативні партнери – на проектах. З усіма ми розсталися дуже добре. Нам допомогло у цьому створення паперу – понятійної угоди, за якою ведеться партнерство.

У цьому документі прописано усе, навіть процедура розставання, якщо хтось захоче вийти з бізнесу.

Андрій Федорів: Якщо говорити про творчий бізнес, то я надаю перевагу працювати без партнерів. Творчість – це диктатура, і хочеться мати 100% останнього слова. Якщо можна уникнути партнерства – то іноді краще це зробити. Коли ви приймаєте чужі гроші або активи, ви обов’язково приймаєте і іншу людину, а це як мінімум вдвічі подовжує прийняття рішень.

Про сімейний бізнес

Гарік Корогодський: Я різко негативно ставлюся до родинних зв’язків у бізнесі. Всі випадки, які не закінчилися скандалом, записуйте як виняток.

Ви можете кинути бізнес, але як ви зможете кинути родичів?!

Чоловік з дружиною в одному бізнесі — це прямий і найкоротший шлях до розлучення. В принципі, якщо хтось хоче розлучитися і не знає, як це зробити, — будуйте разом бізнес.

Андрій Федорів: Я ніколи не робив бізнес із родичами. Зараз у мене дружина займається бізнесом, який близький до мого і який теоретично ідеально його доповнює.

fedoriv.com

Але ми принципово робимо так, щоб ці бізнеси не тільки не були спільною справою, але навіть не працювали з одними проектами, і це робить нас щасливими.

Про те, куди краще вкладати гроші

Гарік Корогодський: Мені здається, якщо захотіти, то в будь-якій галузі можна заробити. Нерухомість, наприклад, не може не принести гроші, але вона може принести менше, ніж банківський відсоток. Я вважаю, що немає ідеального рецепта, куди вкласти гроші.

Андрій Федорів. Формально ви повинні мати два бюджети — бюджет грошей і бюджет часу. Далі виникає питання: ви вкладаєте тільки гроші або гроші і час?

Ви повинні мати два бюджети — бюджет грошей і бюджет часу

Якщо гроші і час — то потрібно вибирати той бізнес, який вас найсильніше «пре». Беріть своє хобі, перетворюйте його в бізнес, вкладайте в нього гроші і будете абсолютно щасливі.

Якщо ж у вас є величезна кількість вільного кеша, який не потрібен вашому бізнесу – це вже інше питання. Потрібно йти до консультантів і разом вибирати сферу, в якій ви зможете отримати максимальну віддачу.

Про мотивацію співробітників

Андрій Федорів: Якщо у вас маленький бізнес і далі він буде залишатися маленьким, то платіть співробітникам щедро, і вони будуть ставитися добре до своєї роботи. За моїми спостереженнями, ентузіазму і голої ідеї вистачає від одного до трьох місяців, після цього починається розчарування і питання: «Що я тут роблю?».

fedoriv.com

У мене є один клієнт у галузі рітейлу, який створив дуже конкурентне середовище всередині своєї компанії. Один з інструментів мотивації у нього — суперництво між змінами.

Тобто команда бореться з командою за тижневий виторг, а на кону завжди якась нагорода

Хто виграє «бійню» за місяць, той отримує премію, хто виграє за півроку, отримує поїздку за кордон на всю зміну. Мій клієнт говорить, ще ніколи не бачив наскільки злагоджених команд.

Про наради

Гарік Корогодський: У мене не буває нарад як таких. У мене не буває зустрічей, на яких присутні більше двох співробітників. Решта, якщо хтось потрібен, сидять на телефоні. Зазвичай такі зустрічі тривають не більше 30 хвилин. Я не переварюю наради і не можу прийняти ту ситуацію, коли мій голос не є вирішальним.

 

Читайте також: Біжи, бізнесмен, біжи: 15 бізнес-правил Гаріка Корогодського
Поділитися: