Зроблено з любов’ю: вчені BepiColombo пошили ізолюючу космічну «ковдру»

787
Співробітник BepiColombo вручну зшиває краї «ковдри» просто на корпусі відсіку. www.esa.int
Зовнішні края зшили вручну

Учені космічної місії BepiColombo на базі космодрому Куру (Французька Гвіана) створили ізолюючу високотемпературну «ковдру» для космічного апарату Mercury Planetary Orbiter, який буде виведено на орбіту Меркурія, повідомило Європейське космічне агентство.

Ізолююча «ковдра» має захистити космічний корабель від екстремальних температур на орбіті Меркурія.

Галактичний бізнес: як Ілон Маск та інші підкорюють космос

Пояснимо: через надзвичайну близькість планети до Сонця температура на його тіньовому і освітленому боці відрізняється в середньому на 550 градусів – від –173 °C до 427 °C. До слова, найвідоміший кіноробот Термінатор отримав своє ім’я від «термінатора» – межі між тінню й світлом, і, швидше за все, саме на Меркурії.

Тому для космічної «ковдри» французи обрали спеціальний білий матеріал, який зітканий з кварцовою нитки і не проводить електрику.

Модулі кораблю стикують в процесі підготування до місії
Модулі кораблю "стикують" в процесі підготування до місії. www.esa.int

Зовнішній шар «ковдри» прошили нитками, що проводять електрику, з інтервалом у 10 см: це дає змогу контролювати накопичення електростатичного заряду на поверхні апарату. Зовнішні края гвіанці зшивали вручну просто на корпусі відсіку корабля.

Тепло, яке виробляють підсистеми і компоненти корисного вантажу, а також те, що йде від Сонця і Меркурія, потрапляє через «ковдру» в космічний корабель. Радіатор апарату за допомогою теплових трубок переробляє отримане тепло і виводить зайве в космос.

Раніше ми писали, що 2028 року ЕКА запустить космічну місію для дослідження природи екзопланет.

5 травня NASA запустило перший зонд для вивчення «нутрощів» Марса.

Поділитися: