Зробіть крок убік, але не назад. Брюссон, Усик і Хмельницький про лідерство

14418
K.Fund Media
Обрали найцікавіші тези з розмови підприємців і боксера

Успіх — це вміння рухатись від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму. Так казав відомий прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль. З часом ця настанова стає все популярнішою, особливо — у підприємницькій діяльності.

Як реагувати на поразки, чому вони важливі та де брати силу на нові звершення. Це все обговорили співзасновник та головний виконавчий директор BlaBlaCar Ніколя Брюссон, український боксер Олександр Усик та засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький на Київському міжнародному економічному форумі. K.Fund Media записав найцікавіші тези.

Ніколя Брюссон, співзасновник та головний виконавчий директор BlaBlaCar

Змалку нас вчать уникати поразок. Але на підприємницькому шляху без них не обійтися. Не будете ризикувати — не зможете створити щось нове. Від самого заснування BlaBlaCar ми спокійно ставимось до невдач. Тому одна з цінностей нашої компанії звучить так: зазнай поразки і досягай успіху. Ми вчимо наших працівників виносити певні уроки з невдач та йти далі. Це дуже важливе вміння — спокійно реагувати на факапи.

Впродовж періоду становлення наша компанія змінила шість бізнес-моделей. Оскільки BlaBlaCar не ставав популярним, ми шукали нові підходи — поки не знайшли те, що працює. Це все можна назвати сумішшю впертості, вміння розпізнати поразку, подолати її та зробити це досить швидко.

У 2012 році ми зрозуміли, що компанія стає успішною у Франції — люди все частіше використовували BlaBlaCar і замовляли машини на довгі відстані. Ми збагнули, що в Європі цим не займається ніхто, а, значить, потрібно масштабуватися. За чотири роки ми почали працювати у 22 країнах, підлаштовуючись під культурні особливості кожної та враховуючи менталітет. Зараз наша мета стати тією компанією, яку люди згадуватимуть у першу чергу, плануючи подорож.

Моя інтуїція відіграє важливу роль при прийнятті рішень, але вона формується на основі знань, які я маю. І це стосується багатьох досвідчених підприємців — вони бачать системні речі та вміють проводити аналогії зі схожими ситуаціями в минулому. Тобто, ми прислухаємось до аналітичної інтуїції.

Я намагаюсь працювати 24 години на добу — прокидаюся з думками про компанію і йду до ліжка з ними. Гадаю, так робить кожен успішний підприємець.


Олександр Усик, український боксер, абсолютний чемпіон світу

У 2008 році після невдалої участі в Олімпійських іграх я приїхав додому, зібрав у сумку всі свої речі для тренувань та сказав мамі, що більше не буду займатися цим — піду навчатися та працювати. За тиждень я поспілкувався зі своїм тренером-наставником, і він сказав мені таке: якщо ти зараз зупинишся, то все життя так будеш зупинятись за крок до успіху. Тоді я прийшов додому, взяв свою сумку і відправився на тренування. Я продовжив — і слава богу, що продовжив.

Не потрібно робити щось зопалу. Важливо дуже обачливо підходити до всього. В мене не завжди виходить, але я намагаюсь так робити. Якщо є мета, до неї обов’язково потрібно прийти. Якщо паралельно є ще одна мета, то потрібно обрати і сконцентруватися на головному, бо будете розриватись.

Потрібно чітко розуміти, куди ви йдете і для чого вам це. Коли я вирішив для себе, що хочу стати абсолютним чемпіоном світу, я йшов до цього п’ять років. Багато людей говорили «Навіщо воно тобі, краще йди працюй» або «В тебе нічого не вийде», але я продовжував йти. Все життя я долаю труднощі, і мені це подобається. Головне — не робити кроку назад. Можна деякий час стояти на місці чи зробити крок убік, але тільки не назад. Це я як боксер говорю.


Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture

У нас є різниця в культурах. Якщо в Україні ти зазнав невдачі, то ти невдаха, якщо в Америці, — то ти досвідчена людина, але отримав потрібні навички. Якщо ж двічі зазнав невдачі, то ти взагалі незамінний працівник у будь-якій компанії. Звісно ж, якщо ти не зробив одну і ту ж помилку двічі.

Найвища функція лідера — це створювати інших лідерів. Ми маємо ділитися своїми знаннями, створювати сильні команди і радіти, коли хтось із ваших співробітників стає більш професіональним, ніж ви.

Поділитися: