Зоряний хлопчик: 5 книг від Ілона Маска про бізнес майбутнього

373
bwbx.io
Чи може штучний інтелект призвести до апокаліпсису та яке паливо потрібно, щоб колонізувати Марс

Ілон Маск – легенда технологічного бізнесу. Він власник інноваційних компаній Tesla та SpaceX. Про його поведінку та манеру вести бізнес ходять легенди. Хтось називає його мрійником, що хоче колонізувати Марс, хтось – аутистом, який сам не знає, що він робить.
Та попри розмови, статки підприємця збільшуються з кожним роком. За даними журналу Forbes, лише за 6 місяців 2017 року Маск заробив майже $2 млрд, а його загальний капітал складає $15,6 млрд.
Підприємець любить читати.

Коли його запитують, як він навчився будувати ракети, він завжди відповідає: «Я читаю книги»

K.Fund Media обрав п’ять книг, що надихають бізнесмена на космічні польоти та змушують замислитись про силу штучного інтелекту.

«Штучний інтелект. Етапи. Загрози. стратегії», Нік Бостром

МІФ, 2016

Ілон Маск вважає, що за 10 років штучний інтелект зможе перевершити людей. Тому серед його улюблених книг – робота Бострома, засновника та директора Інституту майбутнього людства. У своїй книзі він роздумує над тим, чи буде штучний інтелект допомагати людству. Висновки автора невтішні для усіх нас. «Тварини мають міцні пазурі, гострі зуби та краще розвинені м’язи. Перевага людей – це інтелект, і ми можемо її втратити», – пише Бостром. На думку автора, штучний інтелект зможе легко захопити планету та перетворити усіх людей на рабів. «Головне завдання сьогодні – зрозуміти, як ми зможемо контролювати розумні машини», – писав Маск у соціальних мережах після прочитання цієї книги.


«Останній винахід людства. Штучний інтелект і кінець ери Homo sapiens», Джеймс Баррат

«Альпіна паблішер», 2015

Джеймс Баррат – американський кінодокументаліст, що працює з National Geographic, BBC, Discovery та History Channel. Одна із улюблених тем Баррата – розвиток штучного інтелекту. У 2013 році видання Time внесло автора у список найрозумніших людей, які стверджують – штучний інтелект може призвести до апокаліпсису. Книга «Останній винахід людства» складається з інтерв’ю Баррета з найвідомішими розробниками штучного інтелекту. Якщо штучний інтелект зможе самовдосконалюватись – нам кінець, пише Баррат. За його словами, це може трапитись вже у найближчому майбутньому. Ілон Маск декілька разів перечитував цю книгу, про що писав у своєму акаунті Twitter.


«Бенджамін Франклін. Біографія», Волтер Айзексон

МІФ, 2015

Улюблений політик Маска – Бенджамін Франклін. У своїх інтерв’ю Маск називає батька-засновника американської демократії найкращим прикладом для наслідування. А щоб більше дізнатись про життя Франкліна, підприємець радить прочитати роботу журналіста та письменника Волтера Айзексона. З біографії Франкліна можна дізнатись не лише про дипломатичні вміння політика, а і про його науковий хист. Наприклад, у книзі є історії про те, як Франклін винайшов крісло-качалку, запропонував ідею електричного двигуна та приклався до створення громовідводу.


«Ейнштейн, його життя і всесвіт», Волтер Айзексон

АСТ, 2015

Маск любить читати біографії. З них можна отримати найцінніші поради, каже підприємець. Одна з його улюблених біографій – книга про Альберта Ейнштейна. «Я хочу показати, як непересічна наукова фантазія Ейнштейна пов’язана з його характером та особистим життям», – пише автор біографії. Волтер Айзексон розповідає не лише історію науковця, а і показує, яким Ейнштейн був чоловіком та батьком. Він вмів дивуватись, а це найкраща якість для будь-якого науковця, казав Маск про відомого фізика.


«Запал: неофіційна історія ракетних палив», Джон Кларк

Runway, 1972

Відомий американський хімік Джон Кларк знає все про ракетне паливо. В середині минулого століття він допомагав розробляти ракети, які полетіли на Місяць. У своїй книзі науковець розповідає, як NASA намагалась створити унікальне паливо, що дасть змогу подорожувати космосом. Також Кларк пише і про свої дослідження ракетного палива, яке допоможе полетіти на Марс. Маск розповідає, що прочитав цю книгу ще в дитинстві, а історія Кларка вплинула на його бажання займатись космічним бізнесом.

Поділитися: