«Другоспробники». Так людей, які повертаються на роботу після тривалої перерви, називає співзасновниця кар’єрного ресурсу iRelaunch Керол Коен. Близько 15 років вона допомагає фахівцям, які довгий час провели у «вимушеній відпустці» (доглядали за дітьми, старими родичами або боролися із хворобою), знову повернутися в кар’єру.
На Міжнародній конференції TED Коен розповіла про особистий досвід повернення до роботи і дала кілька порад, як зробити цю «процедуру» успішною.
«Повертатися на роботу після перерви важко через відсутність взаєморозуміння між роботодавцями та «другоспробниками», – говорить Керол Коен. – Роботодавець може розглядати людей з пробілами в резюме як дуже ризикованих кандидатів. Люди можуть почати сумніватися в своїй здатності перезапустити кар’єру, особливо якщо перерва тривала довгий час».
Експерт поділилася кількома висновками, які зробила після власної перерви в роботі:
1
Ваша репутація «замерзає» в часі
Вас пам’ятатимуть такими, якими ви були до перерви в кар’єрі, навіть якщо ваша самооцінка дещо знизилася за цей час, а таке відбувається часто, коли ми віддаляємося від професійної діяльності.
2
Складно бути в курсі усіх професійних новин
Керол Коен 11 років не працювала – доглядала за чотирма маленькими дітьми. Протягом цього часу вона поступово забувала все, що відбувається в сфері фінансів, де працювала на той момент. Тому за півроку до повернення в кар’єру вона читала спеціальні ЗМІ, щоб знову влитися в процеси ділового світу.
За словами Коен, головні плюси «другоспробників» в тому, що вони більше не підуть у батьківську відпустку (бо вже були там), чи не переїдуть через зміну роботи чоловіком/дружиною (бо ведуть більш «осілий» спосіб життя), у них є досвід роботи і більш зрілі погляди на життя. З очевидних мінусів – «другоспробники» відстали технологічно. Але це питання вирішується, було би бажання, каже експерт.