Знову в бій: як продовжити кар’єру після тривалої перерви

131
Поради, як «освіжити» компетенцію після вимушеної відпустки

«Другоспробники». Так людей, які повертаються на роботу після тривалої перерви, називає співзасновниця кар’єрного ресурсу iRelaunch Керол Коен. Близько 15 років вона допомагає фахівцям, які довгий час провели у «вимушеній відпустці» (доглядали за дітьми, старими родичами або боролися із хворобою), знову повернутися в кар’єру.

На Міжнародній конференції TED Коен розповіла про особистий досвід повернення до роботи і дала кілька порад, як зробити цю «процедуру» успішною.

«Повертатися на роботу після перерви важко через відсутність взаєморозуміння між роботодавцями та «другоспробниками», – говорить Керол Коен. – Роботодавець може розглядати людей з пробілами в резюме як дуже ризикованих кандидатів. Люди можуть почати сумніватися в своїй здатності перезапустити кар’єру, особливо якщо перерва тривала довгий час».

Експерт поділилася кількома висновками, які зробила після власної перерви в роботі:

1

Ваша репутація «замерзає» в часі

Вас пам’ятатимуть такими, якими ви були до перерви в кар’єрі, навіть якщо ваша самооцінка дещо знизилася за цей час, а таке відбувається часто, коли ми віддаляємося від професійної діяльності.

2

Складно бути в курсі усіх професійних новин

Керол Коен 11 років не працювала – доглядала за чотирма маленькими дітьми. Протягом цього часу вона поступово забувала все, що відбувається в сфері фінансів, де працювала на той момент. Тому за півроку до повернення в кар’єру вона читала спеціальні ЗМІ, щоб знову влитися в процеси ділового світу.

За словами Коен, головні плюси «другоспробників» в тому, що вони більше не підуть у батьківську відпустку (бо вже були там), чи не переїдуть через зміну роботи чоловіком/дружиною (бо ведуть більш «осілий» спосіб життя), у них є досвід роботи і більш зрілі погляди на життя. З очевидних мінусів – «другоспробники» відстали технологічно. Але це питання вирішується, було би бажання, каже експерт.

Поділитися: