Знов за рибу гроші: Марк Цукерберг відповідає перед Європейським парламентом

231
www.newsday.com
Британські парламентарі хочуть розпитати главу Facebook про скандал з Cambridge Analytica через європейських колег

У вівторок, 22 травня, генеральний директор Facebook Марк Цукерберг у Європейському парламенті в Брюсселі відповідає на запитання політиків про порушення конфіденційності даних європейських користувачів.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Слухання проходить у закритому режимі, проте з прямою веб-трансляцією – на яку Цукерберг погодився не одразу. На відміну від Конгресу США, Європарламент не може безпосередньо регулювати діяльність IT-гіганта, як і викликати Цукерберга «на килим».

Кілька європейських політиків думали відмовитися від участі в слуханні, поки Цукерберг не погодився на пряму трансляцію – через побоювання бойкоту європарламентарів, повідомив The Straits Times із посиланням на анонімне джерело із Facebook. Про його згоду президент Європейського парламенту Антоніо Таяні написав у своєму Twitter:

Очікується, що глава найбільшої соціальної мережі в світі діятиме за стандартною схемою – вибачиться і пообіцяє все виправити.

Як і на дводенних слуханнях в Конгресі США, Марк Цукерберг, швидше за все, наголосить, що Facebook зробив недостатньо для запобігання неправомірному використанню особистих даних користувачів британською консалтинговою компанією Cambridge Analytica, взявши всю провину на себе, припустив The New York Times.

Глава Facebook, імовірно, спробує запевнити членів Європарламенту у прихильності Facebook Європі й нагадає про офіси Facebook у Лондоні і штаб-квартиру в Ірландії – найбільшу за межами США.

Однак не лише члени Європарламенту хочуть поставити запитання Цукербергу. Британські законодавці вже давно кличуть главу Facebook в Лондон, щоб запитати його про Cambridge Analytica, – але наразі безуспішно. Сьогодні британці готові піти в обхід і попросити європейських колег поставити Цукербергу більше 50 запитань від їхнього імені.

Нагадаємо, що виступ Марка Цукерберга в Європарламенті відбудеться за три дні до набрання чинності нормами Загального регламенту щодо захисту даних (GDPR), які посилюють умови зберігання і використання даних користувачів. Раніше Facebook уже змінив свою політику конфіденційності, щоб зменшити свою правову відповідальність.

Трансляція слухань розпочнеться о 20:20 за Києвом.

Побачити її можна тут

або на Youtube-каналі Європарламенту

 

Джерела: The Straits Times, CNET

Поділитися: