Знов за рибу гроші: Facebook випадково оприлюднив особисті публікації 14 млн користувачів

207
www.shutterstock.com
У всьому винен збій у системі, який стався з 18 по 27 травня в ході тестування нової функції

Американська корпорація Facebook, найбільша соціальна мережа в світі, помилково оприлюднила особисті публікації 14 млн користувачів, до яких мали доступ лише друзі або члени сім’ї, повідомив Telecompaper.

Налаштування публікацій користувачів змінилися на «публічні» через збій у системі, який стався між 18 і 27 травня. Facebook саме тестував нову функцію, яка дає змогу ділитися конкретними елементами профілю, наприклад фотографією. Доступ до цих даних публічний, тому в результаті помилки нові пости теж автоматично стали публічними.

Рішення є: Марк Цукерберг про проблеми Facebook

Соцмережа зафіксувала помилку 22 травня, але змогла повернути попередні налаштування доступу облікових записів лише через п’ять днів. Тепер Facebook вирішив повідомити про те, що трапилося, всіх14 млн користувачів, щоб вони могли самостійно перевірити ще раз усі «потерпілі» пости.

За словами директора з питань приватності Facebook Ерін Іган, системна помилка не зачепила ранні публікації. Facebook має намір вести прозору діяльність у тому, що стосується створення продуктів і використання даних користувачів, особливо коли щось йде не так, сказано в заяві компанії.

Нагадаємо, що Facebook змінив політику конфіденційності, щоб уникнути відповідальності, залишивши європейських користувачів без компенсації за витік даних у ситуації з британською аналітичною компанією Cambridge Analytica.

Поділитися: