Зніміть це негайно: що неприпустимо в одязі для бізнесмена

238
pinimg.com
Історик моди Зоя Звіняцківська пояснює, чого ні в якому разі не можна носити діловій людині

Протягом останніх 10 років термін «бізнесмен» зазнав серйозних змін. У сучасному світі він покриває дуже широкий спектр професій та занять, для яких неможливо визначити якийсь єдиний, загальний дрес-код.

Сьогодні бізнесмен – це і програміст-стартапер, що прагне капіталізувати свій продукт, і голова продакшн-студії, і власник веганського ресторану

І всі вони, ясна річ, далекі від того, аби одягатися згідно дрес-коду банкіра чи директора заводу. Замшеві мокасини на босу ногу, джинси та клубні піджаки стали повноправними елементами сучасного ділового гардеробу і, здається, там залишається все менше табу.

Однак, попри нові свободи, все ж залишаються незмінними деякі заборони – їх незнання скоріше має корені в наших минулих помилках, а не в новому розмаїтті. Отже, працюємо із дитячими травмами.

Теніска

Вірніше, те, що у нас називають теніскою – тобто костюмна сорочка з короткими рукавами. Можливо, я вас засмучу, але теніску категорично не можна носити під піджак. Втім, її не можна носити і без піджака – просто з брюками. Себто, носити можна, але ні в якій комбінації це не має відношення до ділового стилю.

geektyrant.com

Сам по собі ансамбль «теніска – костюм» або «теніска – костюмні брюки» є катастрофічним та неприпустимим, але при бажанні ситуацію можна додатково погіршити, одягнувши до цього всього краватку.

Хоч із піджаком, хоч без. Надворі 30 градусів спеки? Розумію. Тоді одягніть найтоншу із ваших сорочок і закачайте рукави. Спеціально купіть одну батистову для спеки – і одягайте її. В нормальній костюмній сорочці із закачаними рукавами ви будете виглядати на діловій зустрічі в сто разів краще, аніж у тенісці. Ні, навіть в двісті.

Краватка та хустка одного кольору

Ніхто достеменно вже не знає, звідки це взялося. Кажуть, що такі безглузді набори колись виробляв Китай (там не дуже розбираються у тонкощах європейського дрес-коду, зате проект «дві речі із однієї тканини» був явно бюджетним), і деякі покупці у нас вирішили, що так і треба. Насправді це справжній моветон та груба помилка. Безперечно, колір хусточки в нагрудній кишені має поєднуватися із кольором та малюнком краватки – але саме поєднуватися, а не повторювати його!

amazon.com

Так, це складне завдання, враховуючи, що в нас ще доволі скромний вибір спеціальних хусток для нагрудної кишені, а цей елемент образу неймовірно прикрашає чоловіка.

Хочете пораду? Є універсальний спосіб зробити усе правильно, не напартачити із кольором та стати більш елегантним. Покладіть у нагрудну кишеню піджака білу хусточку. Звісно, чисту та свіжу. Хочете куточком, хочете – смужкою. Успіх вам забезпечено із будь-якою краваткою. І навіть без неї.

Короткі білі шкарпетки

В цьому підзаголовку – максимальний набір неприйнятного. Діловій людині підходять – незалежно від пори року та температури на вулиці – лише високі, до середини литки, шкарпетки темних кольорів.

theodysseyonline.com

Універсальний колір – чорний, а взагалі шкарпетки підбираються за кольором до брюк, при цьому вони повинні бути темніші за тоном. Сині брюки – темно-сині шкарпетки, сірі брюки – темно-сірі шкарпетки.

Що ж стосується довжини, то вона повинна бути такою, аби між краєм ногавиці та гумкою шкарпеток не було просвіту «голої» ноги – навіть якщо ви сядете в крісло та закинете ногу на ногу. При цьому слід пам’ятати, що у магазинах продається величезна кількість шкарпеток найрізноманітнішого призначення і, відповідно, довжини. Так ось, вам підходять лише довгі. Якщо вам так немислимо гаряче, що навіть шкарпетки можуть призвести до теплового удару – то краще одягніть мокасини на босу ногу, але не з’являйтеся на діловій зустрічі у коротких шкарпетках. Краще виглядати сміливим, аніж некультурним.

Поділитися: