Знайти і втримати: 6 правил найму працівників з бестселеру «Кто»

378
Shutterstock
Чому значення резюме переоцінене і яке питання під час співбесіди найважливіше

Джеф Смарт та Ренді Стріт – власники міжнародної агенції ghSMART, що консультує керівників найбільших компаній із списку Fortune 500. Вже протягом 20 років Смарт та Стріт допомагають своїм клієнтам обрати найкращих працівників.

У 2008 році вони написали книгу «Кто. Решите вашу проблему номер 1», де розповіли, як правильно проводити співбесіди та знаходити найкращих працівників. Робота Смарта і Стріта стала бестселером New York Times. У 2017 році книга вийшла російською мовою у видавництві «Манн, Иванов и Фербер».
На думку авторів, саме правильні люди у компанії – запорука її успіху.


А от неправильна кадрова політика – проблема номер один для будь-якого бізнесу. До речі, за даними дослідження видання The Economist, погані або ж невідповідні співробітники обходяться компанії в суму, яка перевищує розмір їхньої зарплатні в 15 разів.

K.Fund Media обрав з книги шість правил, які допоможуть знайти найкращого працівника.

1

Правильне питання

Є сотні підприємців, що досягають успіху. А є тисячі, від яких фортуна відвернулась. Чому? Успішні підприємці вміють ставити правильні питання, вважають автори книги. Свій бізнес варто починати з питання «Хто?».

Джефф Смарт.geoffsmart.com

Ви можете мати прекрасну бізнес-стратегію, продукт або ж послугу. Втім, найважливіше відповісти на питання номер один – хто буде втілювати ваші задуми у життя.

Лише ті бізнесмени, що вміють правильно підбирати команду, можуть досягнути бажаного, пишуть Смарт і Стріт. Тому підбір працівників – один із найважчих та найдовших процесів у створенні будь-якого бізнесу.

2

Проблема резюме

Роботодавцю не потрібно зациклюватись на резюме. CEO компанії Minnesota Mining and Manufacturing Company, яка входить у список Fortune 500, Джордж Баклі розповів, що одна з головних проблем роботодавців – оцінка резюме. «Як по вашому, що таке резюме? Мені здається, що це опис кар’єри людини, в якому досягнення перебільшені, а невдачі завуальовані», – сказав Баклі. Схожої думки дотримується і керівник компанії Jordan Company Джей Джордан.

Він взяв на роботу працівника з бездоганним резюме. У підсумку той не впорався з обов’язками.

Коли його звільняли, Джордан просто сказав: «Я наймав ваше резюме. Але, нажаль, – ми отримали вас». Автори радять більше уваги приділяти особистим розмовам з кандидатом.

3

Початок співбесіди

Перше питання під час співбесіди – найважливіше. Автори радять босам дати можливість кандидату розповісти про свої цілі та бачення власного майбутнього. В ідеалі, кар’єрні цілі працівника повинні співпадати з потребами компанії.

Але якщо замість розповіді про себе кандидат просто повторює те, що написано на сайті компанії – він точно вам не підходить. Смарт і Стріт пишуть, що талановиті люди завжди знають, чого хочуть, та не бояться це озвучити. Також при виборі працівника варто розуміти: відстороненість – не найкраща чеснота кандидата. Якою б талановитою не була людина, її «холод» може зруйнувати атмосферу в колективі.

Shutterstock

4

Тривожні дзвоники

Маршал Голдсміт – науковець та бізнес-коуч, який знає все про співбесіди. Видання Business Week назвало його одним із найвпливовіших спеціалістів з підготовки керівних кадрів у світі. Смарт і Стріт у своїй книзі розповіли, що повинно викликати підозри щодо кандидата на думку Голдсміта.

Велика кількість перемог у резюме може свідчити про бездушність та надмірний кар’єризм потенційного працівника.

Також варто бути пильним, якщо кандидат починає усі свої речення зі слів «ні» та «але» – його категоричність, скоріш за все, намагання себе виправдати у будь-якій ситуації. І найважливіше – людина, яка починає розповідати неприємні історії про колег з попередньої роботи – точно не найкращий помічник для компанії.

5

Фінальні штрихи

Обрати працівника – лише пів справи. Після довгих співбесід важливо підписати з ним контракт. Автори пропонують визначити, яке з «п’яти П» найбільше приваблює кандидата.

Shutterstock

Прив’язаність до політики компанії, переживання рідних та близьких, повна свобода на роботі, процвітання та постійне отримання задоволення. Роботодавцю варто створити своєрідний план дій по кожному з цих пунктів.

Також йому потрібно бути наполегливим. Ви повинні зробити все, що у ваших силах, якщо впевнились – ви знайшли саме ту людину, пишуть автори.

6

Перевірка боса

У своїй книзі Смарт і Стріт дають поради не лише роботодавцям, а і кандидатам на посаду. Наприклад, перед тим, як почати роботу, варто переконатись, що роботодавець – адекватна людина. Щоб дізнатись про потенційного боса, варто поговорити з його підлеглими. Щоб отримати правдиві відповіді, потрібно дійти до другого та третього рівня підлеглих – їхні слова про комунікацію з керівником будуть найчеснішими.

Поділитися: