Початок історії читайте у першій частині тексту
Сварливий консультант
Компанія багато в чому зобов’язана також епатажу Майкла О’Лірі – він зміг забезпечити постійні згадки авіакомпанії в ЗМІ, навіть коли Ryanair не мали на це маркетингового бюджету. Рекламні постери з фотографіями О’Лірі в шатах Папи Римського, календарі з напівоголеними стюардесами, лайка на прес-конференціях, приниження пасажирів, чиновників, журналістів, скандали – фінансові, соціальні та ділові – сил менеджера Ryanair ставало на все.
Чого лише варті заяви О’Лірі про «стоячі» місця в літаку чи пропозиції зробити платним відвідування туалету на борту! Він запевнив, що це дозволить звільнити місце для додаткових крісел на борту.
На це мусили відреагувати в Boeing – корпорація заборонила вносити подібні зміни в салони лайнерів, а інші авіакомпанії кинулися з претензіями на адресу Ryanair.
О’Лірі відказав, що пасажирам потрібен лише доступний за ціною та безпечний спосіб переміщення повітрям із пункту А до пункту Б, а сам авіапереліт не є «сексуальним експериментом, що перевертає все життя», як в цьому людей намагаються переконати звичайні авіакомпанії.
«Чхати я хотів, якщо нікому не подобаюся. Я не кролик з хмарок, я не аеросексуал»
«Я не люблю літаки. Я ніколи не мріяв стати пілотом, як ті орди й загони тих, хто населяє аероіндустрію. Можливо, я просто трохи вар’ят. Кому яке діло?», — заявив на одній зі своїх прес-конференцій генеральный директор Ryanair.
Переломний момент
Кризовий 2009 рік Ryanair перенесла тяжко – вона вперше за довгі роки отримала збиток – €169,2 млн.
Ryanair починає змінюватись: виступи О’Лірі пом’якшуються, компанія оновлює дизайн сайту, спрощує вимоги до перевезення ручного багажу, зменшує збори та запускає нові послуги.
«Ми, мабуть, просто вийшли з віку підлітків, які шукають себе, й стаємо дорослішими, тому й змушені змінювати способи комунікацій та взаємодії з клієнтами та зовнішнім світом загалом», – пояснив у інтерв’ю російським «Вєдомостям» Майкл О’Лірі 2015 року.
Зміна тактики принесла свої плоди. До кінця 2015 року авіакомпанія перевезе свої перші 100 млн пасажирів. «Ми запустили сім нових баз в Белфасті, Берліні, Корфу, Гетеборзі, Ібіці, Мілані (аеропорт Малпенса). Чистий прибуток склав €1,24 млрд, що на 43% більше, ніж 2014 року», – відзвітувала прес-служба авіакомпанії.
Пригоди в Україні
Але жорстка хватка у менеджменту залишалась. Це вже мали нагоду відчути українські аеропорти – на початку цього року авіакомпанія оголосила про намір вийти на український ринок. «Ми півроку вели перемовини», – каже Тетяна Романовська, гендиректор Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького.
Як це було? Керівниця підприємства закочує очі та сміється, жартує – других таких перемовин вона не переживе.
Але чи прийде Ryanair в Україну – ще питання. Перемовини з аеропортами столичного регіону завершилися скандалом, а для компанії важливо почати польоти з двох українських аеропортів.
А що ж Майкл О’Лірі? Плани великі – він не збирається на пенсію, в його планах поповнити флот ще трьома сотнями Boeing, до 2024 року перевезти не менше як 200 млн пасажирів та ввести безплатні квитки.
Вам сподобається «Проліт року: як авіакомпанія United за день втратила $800 млн і репутацію».