Зліт на скандалі: як Ryanair став видатним перевізником Європи. Частина II

253
qz.com
Колишній податковий консультант спочатку запобіг банкрутству маленької ірландської авіакомпанії, а потім привів її до успіху. Консультанта звали Майкл О'Лірі

Початок історії читайте у першій частині тексту

Сварливий консультант

Компанія багато в чому зобов’язана також епатажу Майкла О’Лірі – він зміг забезпечити постійні згадки авіакомпанії в ЗМІ, навіть коли Ryanair не мали на це маркетингового бюджету. Рекламні постери з фотографіями О’Лірі в шатах Папи Римського, календарі з напівоголеними стюардесами,  лайка на прес-конференціях, приниження пасажирів, чиновників, журналістів, скандали – фінансові, соціальні та ділові – сил менеджера Ryanair ставало на все.

Чого лише варті заяви О’Лірі про «стоячі» місця в літаку чи пропозиції зробити платним відвідування туалету на борту! Він запевнив, що це дозволить звільнити місце для додаткових крісел на борту.

20min.ch

На це мусили відреагувати в Boeing – корпорація заборонила вносити подібні зміни в салони лайнерів, а інші авіакомпанії кинулися з претензіями на адресу Ryanair.

О’Лірі відказав, що пасажирам потрібен лише доступний за ціною та безпечний спосіб переміщення повітрям із пункту А до пункту Б, а сам авіапереліт не є «сексуальним експериментом, що перевертає все життя», як в цьому людей намагаються переконати звичайні авіакомпанії.

«Чхати я хотів, якщо нікому не подобаюся. Я не кролик з хмарок, я не аеросексуал»

«Я не люблю літаки. Я ніколи не мріяв стати пілотом, як ті орди й загони тих, хто населяє аероіндустрію. Можливо, я просто трохи вар’ят. Кому яке діло?», — заявив на одній зі своїх прес-конференцій генеральный директор Ryanair.

Переломний момент

Кризовий 2009 рік Ryanair перенесла тяжко – вона вперше за довгі роки отримала збиток –  €169,2 млн.

Ryanair починає змінюватись: виступи О’Лірі пом’якшуються, компанія оновлює дизайн сайту, спрощує вимоги до перевезення ручного багажу, зменшує збори та запускає нові послуги.

«Ми, мабуть, просто вийшли з віку підлітків, які шукають себе, й стаємо дорослішими, тому й змушені змінювати способи комунікацій та взаємодії з клієнтами та зовнішнім світом загалом», – пояснив у інтерв’ю російським «Вєдомостям» Майкл О’Лірі 2015 року.

Зміна тактики принесла свої плоди. До кінця 2015 року авіакомпанія перевезе свої перші 100 млн пасажирів. «Ми запустили сім нових баз в Белфасті, Берліні, Корфу, Гетеборзі, Ібіці, Мілані (аеропорт Малпенса). Чистий прибуток склав €1,24 млрд, що на 43% більше, ніж 2014 року», – відзвітувала прес-служба авіакомпанії.

Пригоди в Україні

Але жорстка хватка у менеджменту залишалась. Це вже мали нагоду відчути українські аеропорти – на початку цього року авіакомпанія оголосила про намір вийти на український ринок. «Ми півроку вели перемовини», – каже Тетяна Романовська, гендиректор Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького.

Як це було? Керівниця підприємства закочує очі та сміється, жартує – других таких перемовин вона не переживе.

newstalk.com

Але чи прийде Ryanair в Україну – ще питання. Перемовини з аеропортами столичного регіону завершилися скандалом, а для компанії важливо почати польоти з двох українських аеропортів.

А що ж Майкл О’Лірі? Плани великі – він не збирається на пенсію, в його планах поповнити флот ще трьома сотнями Boeing, до 2024 року перевезти не менше як 200 млн пасажирів та ввести безплатні квитки.

Вам сподобається «Проліт року: як авіакомпанія United за день втратила $800 млн і репутацію».

Поділитися: