Конфліктувати на роботі – дорого. За даними дослідницької компанії CPP Inc, кожен працівник у США витрачає на сварки в офісі 2,5 години щотижня. Через це компанії втрачають $385 млн прибутку щороку.
K.Fund Media рекомендує п’ять книг, які допоможуть вирішити конфлікти на роботі та зберегти свою нервову систему.

«Результативний конфлікт. Незгода – це сила, що працює на вас», Роберт Фергюсон, Пітер Коулман
Making Conflict Work: Harnessing the Power of Disagreement, Peter T. Coleman, Robert Ferguson
«Наш формат», 2016
Роберт Фергюсон та Пітер Коулман – психологи та консультанти-конфліктологи із США. Їхніми порадами користуються в ООН, Світовому банку та Держдепартаменті США. Якщо у вас є багато цілей – у вас буде безліч конфліктів, запевняють автори. Та це не потрібно розглядати як проблему. Фергюсон та Коулман написали книгу про те, як перетворити будь-який конфлікт на трамплін для розвитку. Вони порівнюють конфлікт з вогнем, який може спалити все навколо. Та при правильному поводженні – зігріти. Основа книги – сім правил та стратегій, які навчать отримувати користь з конфлікту – це доброзичливість, підтримка, домінування, поступливість, самостійність, адаптація та непокора.

«Психологія впливу», Роберт Чалдіні
Influence: The Psychology of Persuasion, Robert B. Cialdini
КСД, 2016
Роберт Чалдіні – викладач психології Стенфордського університету. Він знає про конфлікти з самого дитинства. Автор народився у італійській родині, його оточення було переважно польське, а жив він у місті Мілуокі, що відоме чисельною німецькою діаспорою. Його книга – це коктейль із власних розповідей та історичного аналізу масштабних та локальних суперечок. У США книга Чалдіні розійшлася накладом у 2 млн примірників. Також «Психологія впливу» пережила п’ять перевидань. Головна ідея книги – люди передбачувані і дуже схожі між собою. Той, хто знається на основних стереотипах поведінки – володіє ситуацією, пише автор.

«Серйозна розмова про відповідальність», Керрі Паттерсон, Девід Максфілд, Джозеф Гренні, Рон Макміллан і Ел Світцер
Crucial Accountability, Tools for Resolving Violated Expectations, Broken Commitments, and Bad Behavior, Patterson Kerry, David Maxfield, Grenny Joseph, McMillan Ron and Switzler Al
МІФ, 2014
Невиконані обіцянки – наріжний камінь будь-якого конфлікту. У цьому переконались автори книги «Серйозна розмова про відповідальність». Їхня робота – це одне із наймасштабніших досліджень конфліктів за останні роки. Вони слідкували за 25 тисячами людей протягом 10 тисяч годин. Після цього їм вдалось скласти по суті антологію конфлікту сьогодення. У книзі можна знайти не лише найяскравіші типи конфліктів вдома та на роботі, а і отримати покрокову інструкцію, як поводити себе під час конфлікту. Одна з головних порад – не тримати накопичені образи в собі, адже це призводить не лише до емоційного виснаження, а і може знизити ефективність роботи компанії вдвічі. Книга стала світовим хітом та бестселером New York Times.

«Мистецтво управління конфліктами: досягнення рішень для життя та роботи», Майкл Дьюс
The Art of Conflict Management: Achieving Solutions for Life, Work, and Beyond, Professor Michael Dues
The Great Courses, 2013
Конфлікт – це частина життя. Книга складається із 24 лекцій провідних світових конфліктологів, які доводять: найголовніше – не зациклюватись на проблемах. Інколи варто просто зрозуміти – ви ні в чому не винні. Саме таке відсторонене ставлення до конфлікту дасть змогу досягнути бажаного. У книзі зазначається, що справжнім переможцем у конфлікті стане той, хто зможе «перетягти» суперника на свою сторону та зробити з нього партнера. Збірка лекцій здобула велику популярність у США, її вже тричі перевидавали, а аудіокнига увійшла в топ-10 найпопулярніших на сайті Аmazon.

«Розв’язання конфліктів. Від конфлікту до співпраці», Стюарт Левін
Getting to Resolution: Turning Conflict Into Collaboration, Stewart Levine
«Олімп-Бізнес», 2008
Стюарт Левін – відомий американський юрист. Протягом 25 років він розглядав справи, що пов’язані із найбільшими бізнес-конфліктами у США. Конфлікту не уникнути, і до нього потрібно ставитись наче до гри, каже Левін. Він переконаний: якщо змиритися з цією думкою, жити стане легше. У книзі є кілька нетипових порад – наприклад, інколи потрібно забувати про логіку та покладатись на інтуїцію під час прийняття рішення у колізії. Поради автора оцінили у науковій спільноті – він читає лекції у Гарвардському переговорному проекті.