Зірки дивляться вниз: які проекти Kickstarter підтримують відомі українці

161
Shutterstock
Розумний роутер, мініатюрний комп'ютер, магнітний адаптер, засувка для веб-камери та екологічні пакети для догляду за собаками

Бути бекером (інвестором) стартапу – це не завжди про особисту вигоду, навіть якщо йдеться про проекти, що виставлені на головному краудфандинговому майданчику світу Kickstarter. Найчастіше проект інвестують тому, що його цілі та завдання близькі інвестору. Іноді тому, що стартап створили друзі та знайомі.

Ми проаналізували в які проекти вклалися відомі українці та які результати показали ці стартапи.

PoopFairy: еко-пакети для відходів собак

ksr-ugc.imgix.net

Пакети, що повністю перероблюються. Проект був представлений у цьому році українськими підприємцями Денисом Чумаком, Альоною Войтенко, Віталієм Порохоньком і Мариною Волівецькою. Стартап зібрав на Kickstarter $1,5 тис., а просив $50 тис.

Головним інвестором виступив президент компанії «Київстар» Петро Чернишов.


SIMpro – роутер, що сам перемикає сім-карти

ksr-ugc.imgix.net

Гаджет спрощує користування декількома сімками, перемикаючи їх в автоматичному режимі. Також прилад виконує роль роутера для інших пристроїв: комп’ютерів, планшетів тощо. Проект представлений компанією eMotionLAB та зібрав на Kickstarter понад 85 тис. канадських долларів (С$) замість С$35 тис. очікуваних. Цей проект також сподобався Чернишову.


Адаптер ZNAPS

ksr-ugc.imgix.net

ZNAPS – це магнітний адаптер, спеціально розроблений для підключення мобільних пристроїв – як гаджетів від Apple, так і пристроїв на ОС Android. Ідея стартапу в тому, що провід зарядного пристрою просто «прилипає» до гаджета завдяки магніту. Цей винахід гідно оцінили понад 70 тис. бекерів, проінвестувавши у розробку близько С$3 млн. Серед них був і творець туристичного проекту «Цікавий Київ», волонтер і меценат Арсеній Фінберг.


Remix Mini – перший в світі комп’ютер на Андроїді

ksr-ugc.imgix.net

Хромбуками та іншими Windows-less («безвіндовими») пристроями вже важко когось здивувати. Але комп’ютеру розміром з мильницю, що керований ОС Android від Jide Tech, це вдалося. Цей проект також сподобався Фінбергу, а ще й 22 тис. бекерів.

Всього мініатюрний комп’ютер зібрав майже $1,7 млн ​​ замість $50 тис. запланованих.


Найтонша у світі засувка веб-камери від Intelligent Security

ksr-ugc.imgix.net

Швейцарський стартап Intelligent Security створив найтоншу в світі засувку, що закриває веб-камеру як комп’ютера, так і телефону. Автори винаходу гарантують користувачам цього гаджета конфіденційність, безпеку та спокій.

Нині ізраїльський, а раніше український журналіст, підприємець і співвласник інвестиційної платформи JSCapital Роман Голд, став бекером цього стартапу.

Проект зібрав 206 тис. швейцарських франків замість 7,5 тис. очікуваних.

Поділитися: