Зійти з полотна: як колишній семінарист створює портрети душ

559
K.Fund Media
У свою справу Юрій Атом вклав 15 тисяч доларів

У картинній галереї одесита Юрія Атома багато портретів. Всі вони відрізняються незвичайним ефектом: очі «живуть» і весь силует ніби підсвічений зсередини. Таким чином створюється ефект присутності. «Те, що ви бачите, це всього один кадр фотоапаратом, який створюється чотири години, – каже автор портретів Юрій Атом. – Але це тільки базовий матеріал – матриця. Потім три тижні я працюю над створенням самого портрету пензлями та фарбами. Суть моєї справи в тому, що під час малювання я виділяю всі найглибинніші риси людини і показую її красиву душу».

За оберемком знань

П’ять років тому Юрій Атом пішов з посади завідувача відділу із виготовлення ліків в аптеці. За плечима у нього дві медичних освіти та духовна семінарія. Плюс до всього багаторічна дружба із фотоапаратом (професійна фотозйомка) привели допитливого підприємця до ідеї, як називає її автор, «створення портретів душі».

«На полотні ви бачите результат того, як я розкриваю людину. Працюю із замовником за своєю авторською методикою, єдиною в світі, – стверджує підприємець. – У процесі розкриття не ставлю людині жодного особистого питання, але бачу душу. Я не можу описати цього логічно. Мої знання в області медицини, психології, філософії, богослов’я та мистецтва дозволяють це зробити».

K.Fund Media

На всіх портретах дівчата без макіяжу, оскільки це заборонено правилами проекту. Атом впевнений, що тільки так можливо показати людину без прикрас та масок.

Сам процес обробки фото досить складний. Автор говорить про нього мимохіть: за підсумком кадру в спеціальній програмі створюється портрет замовника за допомогою електронних пензлів та фарб. Це не ретуш, а створення портрету з нуля. Потім портрет наноситься на полотно і поміщається в раму з чистого дерева.

«Якщо зіставити початкове фото та портрет на полотні, людину можна впізнати, але від фото там немає нічого, – так пояснює унікальність своїх робіт Атом. – З матриці я вимальовую те, що я побачив, помітив, розкрив. У підсумку на портреті людина як жива, навіть «дихає».

Вдивляючись у себе

На розробку своєї методики Юрій витратив 10 років. Спочатку він працював безкоштовно, запрошуючи знайомих на пробу. Далі спрацювало сарафанне радіо. У справу підприємець вкладав гроші поетапно. Купівля фотоапарату, комп’ютера зі спеціальними можливостями, оренда приміщень тощо. Вийшло разом $15 тис.

K.Fund Media

Сьогодні на рахунку Атома 300 портретів – це результат роботи за п’ять років. Замовники є вже в шести країнах: Білорусі, Молдові, Росії, Польщі, Ізраїлі та Швейцарії. Серед замовників Атома багато публічних людей: українська співачка Аліна Паш, економічний експерт Максим Праздніков, чемпіон із тайського боксу Денис Григор’єв та ін.

В недалекому майбутньому Атом планує створити портрет душі Джекі Чана. «Це моя найближча мета, – відверто каже він. – І для цього зараз я активно вивчаю англійську мову. Чому саме Джекі Чан? Він не грає негативних героїв, його прагнення до світла мене вражає».

Мрія митця – створення портрета на золотому тлі. Таку методику використовують  при написанні ікон. «Коли світло потрапляє на золото, воно створює ледь помітне сяйво. Це ще більше «оживить» портрет», – робить висновок Атом.

Поділитися: