Зеленооке таксі: російський регулятор схвалив злиття «Яндекс.Таксі» і Uber

119
pbs.twimg.com
Об’єднаний сервіс має намір захопити ринок таксі в шести країнах

У п’ятницю, 24 листопада, Федеральна антимонопольна служба Росії дозволила «Яндекс.Таксі», «дочці» російської технологічної корпорації «Яндекс», і Uber створити спільне підприємство.
Компанії домовилися об’єднати свої таксі-сервіси в Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії та Казахстані ще в липні.

«Яндекс.Таксі» вкладе в консорціум $100 млн, а Uber – $225 млн.
Контрольний пакет, або 59,3% акцій, отримає російська компанія, американська – 36,6%. Решта 4,1% цінних паперів колишні конкуренти розподілять між своїми співробітниками.
Сторони мають намір завершити процес злиття в січні 2018 року.

Нахабний новатор: історія Тревіса Каланіка і компанії Uber з книги «Дика гонка»

Після закриття угоди клієнти компаній як і раніше зможуть замовляти таксі в будь-якому з додатків. Водії отримають доступ до замовлень обох сервісів.
Раніше фінансовий директор «Яндекса» Грег Абовські (Greg Abovsky) заявив, що в першій половині 2019-го консорціум Uber і «Яндекс.Таксі» має намір провести IPO. За словами Абовські, об’єднана компанія планує розмістити свої акції на одній з фондових бірж США.

Як ми писали раніше, у неділю, 12 листопада, рада директорів найбільшого онлайн-сервісу таксі Uber схвалила інвестиційну пропозицію консорціуму SoftBank.
Цьому тижня керівництво Uber зізналося, що рік тому хакери вкрали із хмарного сервісу компанії особисті дані 57 млн ​​клієнтів і водіїв.

 

Джерела: ТАСС, Bloomberg
Поділитися: