«Зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики

224
agronews.ua
Mitsubishi Hitachi, General Electric і Siemens скорочують персонал, знижують виробництво і припиняють інвестування

Компанії в секторі теплової енергії знижують виробництво і масово звільняють персонал. Японська Mitsubishi Hitachi Power Systems відмовилася від виконання свого плану з продажу систем для електрогенераторів на суму $18,3 млрд.

Гігант індустрії оголосив про скорочення 300 робочих місць на виробництві в Німеччині – 30% від загального штату підрозділу.

Слідом корпорація General Electric вирішила скоротити 12 тис. робочих місць, а концерн Siemens оголосив про звільнення 6,1 тис. співробітників підприємств з виробництва обладнання для електростанцій.

«Зелені» неформали: хто стояв біля витоків екологічного бізнесу

Паризька хартія про зміну клімату зобов’язує країни-учасниці скоротити викиди парникових газів в атмосферу в найближчі десятиліття. Це означає не лише зниження видобутку викопного палива, а й урізання інвестицій у теплову енергетику.

На цьому тлі французька страхова компанія AXA вирішила вивести $3 млрд інвестицій з вугільної промисловості, а Всесвітній банк відмовився інвестувати видобуток нафти і газу після 2019 року. Водночас 80% проектів з будівництва вугільних електростанцій в Індії було зупинено.

«Електроенергія на викопному паливі дорожчатиме через скорочення фінансування і посилення екологічних норм», – зазначив керівник відділу досліджень Інституту глобальних економічних стратегій (Японія) Кентаро Тамура.

У 2016 році сума інвестицій у поновлювані джерела енергії становила $297 трлн, а в теплову енергетику – $143 трлн. При цьому за 2017 рік попит на електроенергію становив лише чверть усіх виробничих потужностей General Electric, Mitsubishi Hitachi і Siemens.

Раніше ми писали, що до 2022 українська UDP інвестує $300 млн в альтернативну енергетику.

А канадська TIU побудувала в Нікополі першу геліостанцію з п’яти запланованих.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: