Енергетичний сектор України розглядає варіанти впровадження вітрової і водневої енергетики в національний енергетичний комплекс. Цій темі присвячено Перший міжнародний енергетичний форум «Вітер і Водень» (INEF), який стартував 17 травня в Києві.
До 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива
Збільшення частки відновлюваних джерел енергії в національному виробництві дасть змогу збалансувати розвиток енергетичного комплексу України, впевнені експерти. Підтвердженням є успішні вітроенергетичні проекти України та міжнародний досвід реалізації водневих енергетичних рішень.
Технології виробництва і використання вітрових турбін і водню, в тому числі інновації водневої енергетики, дадуть Україні змогу на крок наблизитися до переходу на цілковито безвуглецеву економіку.
«Зелена» енергетика має високу інвестиційну привабливість. Актуальність вітроенергетичних проектів в Україні також підтверджує низка останніх законопроектів, серед яких законопроект «Про ринок електричної енергії України», який перебуває на розгляді в українському парламенті, зазначив один зі спікерів INEF, перший заступник голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України Олександр Домбровський.
До обговорення на INEF також приєднаються міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков та представник Європейської вітроенергетичної асоціації WindEurope Вікторія Керельская.