Здрастуй, ягеле: як Ольга Бут заробляє на озелененні мохом

515
K.Fund Media
Вироби студії Zelenka їдуть до Канади, Грузії, Німеччини та США

Студія еко-дизайну Zelenka трохи нагадує ліс. Тут мох «росте» у великих панно, в горщиках, в картинах, на підлозі лежать моховиті килимки, а по кутах – яскраво-зелені панелі з моху-ягелю. У студії можуть зробити з моху імпровізовану карту світу, «вишити» ним картину, обрамити дзеркало, вікно, встелити підлогу. Озеленити стабілізованим мохом можна будь-яку поверхню, а прослужить він кілька десятків років.

Початок

Господиня студії, Ольга Бут, приїхала до столиці з Миколаєва. Там вона посідала пост керівника в компанії, що займається антикорозійним покриттям для металу.

«Ідея з мохом прийшла в декреті. Для молодих мам відкриваються нові горизонти. Я люблю займатися садом і мріяла виростити свій власний сад. На ідею з мохом натрапила випадково. Мені вона сподобалася, і я знала, що в Україні ця ніша порожня. Тобто хтось займається, але як напрямок – це не представлено, тільки як доповнення до дизайну. Мох – взагалі універсальний матеріал, довговічний та гарний в інтер’єрі», – розповідає вона.

Для молодих мам відкриваються нові горизонти
Для молодих мам відкриваються нові горизонти. K.Fund Media

На самому початку автор студії Zelenka займалася мохом на своєму балконі. Це були невеликі композиції, сувеніри.

Незабаром створила групи в соціальних мережах, виклала фото, запросила друзів. Наступний крок – створення власного сайту та оренда офісу.

Перший замовник з’явився після того, як запрацював сайт студії: клієнт замовив рамку для фотографій.

«Я робила рамку в подарунок для колеги чоловіка, виставила її в Інстаграм, її і замовили, – розповідає Бут. – Потім пішли замовлення. Стала робити рамочки, свічники – всяке дрібне. А найбільше замовлення з’явилося після року роботи, його зробила страхова компанія «AXA Груп».

Мох – взагалі універсальний матеріал, довговічний та гарний в інтер'єрі

Для них ми озеленили мохом 300 кв. м. Це була найскладніша робота, але і найцікавіша. Тепер там в кожному кабінеті є наш мох».

Не всі роботи проходять гладко.

«Були невдачливі замовники, – говорить Бут. – У них мох став сохнути, потім чомусь змінив колір, потім виникли проблеми з кріпленнями. Потім мох став відпадати. Замовлення довелося неодноразово переробляти, доробляти. І як тільки все прийшло в норму, приміщення замовників затопили. Ми взяли на себе «порятунок» виробу, і транспортування, і зберігання, поки відбувався ремонт».

Інвестиції

У свою справу на перших порах Бут вклала 21 тис. грн. Вони пішли на перший ящик стабілізованого моху та розробку сайту.

K.Fund Media

«У мене все було дуже поступово і не було такого, щоби я все спланувала і вклала одразу суму, – згадує вона. – На початку я сама робила вдома замовлення і перші гроші відразу ж окупилися, але вони і в справу пішли – зняли офіс».

Нинішній обіг компанії складає в середньому 60 тис. грн на місяць в залежності від сезону.

Проект нішевий і прямих конкурентів у студії немає. Сьогодні серед їхніх замовників «Новий канал», UA Перший, косметичний бренд ZIAJA, SPORT LIFE, Tres Branche кафе, Gustou «Кальян бар», та інші.

Команда

Окрім Бут в студії працюють директор і дизайнер Вікторія Кацевич та менеджер з продажу Яна Коваленко.

«Також у нас є столярна майстерня, вона під Києвом. Якщо потрібні рамки, картини, або фігурні деталі – там займаються виготовленням мій чоловік та його помічник. Звичайно, є ще фрезерувальники і підрядники по пластику (коли потрібно виготовити логотип, наприклад)», – ділиться Бут.

Велика частина клієнтів приходить через сайт і групи в соцмережах

Під Києвом знаходиться столярна майстерня
Під Києвом знаходиться столярна майстерня. K.Fund Media

Але і допитливі туристи в центрі Києва теж заходять до Zelenkу і купують сувенір для себе.

Поділитися: