Здоровий апетит: як Юрій Волков заробляє на вегетаріанських снеках

189
K.Fund Media
Щоб бути ближче до споживача, підприємець вказує на упаковці особистий телефон

Щочетверга на виробництво до засновника ТМ «Кохана – це тобі» Юрія Волкова приходить клієнт, який разом з персоналом власноруч пече печиво: просіює борошно, миє ножі. У незмінному чорному костюмі він строго стежить за кожним етапом виробничого процесу. Це рабин від компанії «Укр-Кошер», що стала однією з постійних корпоративних замовників.

Потім значок UKRKOSHER клеїться на кожну пачку кошерної партії печива «Кохана – це тобі».

Такі індивідуальні замовлення поки одиничні: значна частина вироблених вегетаріанських снеків реалізовується у мас-маркеті.

Сімейний підряд

В якому віці Юрій Волков навчився пекти яблучний пиріг, він навіть не пам’ятає. «Здається, вмів завжди. Смак – моя територія, – каже підприємець. – Це від мами, у неї кулінарний дар».

K.Fund Media

Ставши в 2008-му році веганом, він почав освоювати нову кухню: перші смузі і десерти робив за рецептами з інтернету. Але вже незабаром Волков разом з партнером відкрив перший у Києві, та в Україні загалом, сироїдський заклад NebO’s. Після брав участь у запуску ще п’яти вегетаріанських ресторанів – в Одесі, Москві та Лондоні. Розробляв для різних кулінарних проектів веганські і вегетаріанські карти.

Смак – моя територія. Це від мами, у неї кулінарний дар

«З закладів я приходив додому, щоб ще щось смачне приготувати. У нашій родині за кухню відповідаю я. І коли щось роблю, завжди кажу дружині: «Кохана – це тобі», – ділиться Волков.

Так, експериментуючи одного разу з печивом, він зрозумів, який бренд хоче запустити. До того моменту підприємець вже вийшов з усіх ресторанних проектів, залишилася тільки маленька сімейна вегетаріанська кав’ярня в Одесі. Виробництво натуральних снеків було запущено в столиці у січні, правою рукою Юрія Волкова на ньому стала його мама – вона головний технолог цеху.

З мрією про мигдальні сади

Крім печива, під новою торговою маркою випускаються гранола і натуральні батончики. Наприклад, батончик «Шоколад» складається з фініків, брусниці, какао, родзинок і льону. У кожному продукті – до п’яти натуральних інгредієнтів, без жодної добавки. У місцевих фермерів Волков закуповує тільки сезонні фрукти і ягоди.

K.Fund Media

«У нас можуть рости амарант, чіа і безліч інших рослин, які ми зараз імпортуємо. В Україні можуть бути свої фінікові і мигдальні плантації!»

«Але, на жаль, аграрії вважають за краще займатися дешевим зерном і швидко його збувати на експорт», – каже підприємець.
Втім, нещодавно він знайшов господарство, в якому вирощують білі помідори – з них планує робити чіпси. Лінійка чіпсів якраз в розробці: рецепт бананових вже готовий.

Слідом за чіпсами хоче почати випуск першого напою – швидкорозчинного, на основі ячменю, який в системі здорового харчування цілком може замінити каву

Паралельно Волков автоматизує виробництво. Почавши з пари побутових сушарок і духовок, через півроку він зміг купити перший промисловий дегідратор.

«Якщо до цього ми сушили 300 батончиків в день, то тепер можемо дві тисячі за дві години. Але оскільки їх ще потрібно нарізати, поки не виходимо на обсяг. Ручна праця  дорога», – пояснює він.

K.Fund Media

Вклавши на старті близько $ 1 тис., Волков їх вже повернув, але весь прибуток поки реінвестує. Вийти на нові виробничі потужності підприємець збирається у вересні. На той час мають зібрати замовлену автоматизовану лінію для нарізки батончиків.

Коли натуральність в ціні

У роздробі ціни на продукцію «Кохана – це тобі» вище середнього: батончик коштує 35-40 грн, Пачка печива і гранола – 45-60 грн. Найкраще снеки йдуть в спеціалізованих точках, клієнти яких готові платити за натуральність. Крім маленьких окремих магазинчиків, торгова марка також присутня у великій мережі «Еко-лавка». Зайти в неї виробнику було нескладно – на відміну від мереж супермаркетів.

З великих рітейлерів йому вдалося поки домовитися тільки з «Мега-Маркетом»: продукція вже розмістилася в еко-зоні одного з них

Більш відкрита до співпраці сфера послуг: натуральні снеки із задоволенням беруть на реалізацію йога-центри і спортзали.

«Дуже хочу працювати з дитячими магазинами. Нещодавно зайшли в «Антошку». Я сам виховую трьох синів, і коли на касі бачу цю отруту – жуйки і чупа-чупси, завжди думаю, як це можна давати дитині?» – розповідає підприємець.

K.Fund Media

Натуральність – саме та якість, яка продає снеки сьогодні. Те, що вони вегетаріанські, привертає лише 15% клієнтів. І все ж завдяки цьому, снеки все частіше стають «безкоштовними ласощами» в IT-компаніях: число етичних айтішників зростає, а їх роботодавців ціна абсолютно не відлякує.

Поділитися: