Здатність людини до анабіозу закладена в генетичному коді

17595
nbcnews.com
Анабіоз дасть змогу відкрити нові можливості в сучасній медицині

«Зимова сплячка» рятує тварин від лютих холодів без шкоди організму. Дослідники кількох університетів у США впевнені, що людей теж можна вводити в анабіоз: здатність людини до цього зашифрована в генетичному коді, повідомив NBCNews.

6 міфів про сон, які заважають повноцінно відновитися

За версією дослідників, здатність до анабіозу людина отримала «у спадок» від першого ссавця, що жив на Землі ще 65 млн років тому. Під час «сплячки» в організмі сповільнюється обмін речовин, знижується температура тіла, частота серцебиття і дихання. Теплокровні тварини «сплять» тижнями з температурою тіла в 3 °С за двох ударів серця на хвилину.

Вихід зі сплячки проходить без шкоди організму: втрати кісткової маси, виснаження м’язів і проблем із серцево-судинною системою, що трапляються за тривалого знерухомлення.

«Ми намагаємося зрозуміти, що тварини роблять для того, щоб вижити в сплячці протягом року», – наголошує генеральний директор стартапу з Сан-Франциско Fauna Bio Ешлі Цендер. Її проект працює над розробкою препаратів для введення людей в анабіоз.

Людський анабіоз в перспективі відкриває чимало нових можливостей в медицині. Він зможе замінити анестезію при операціях, а також допомогти при складних випадках, коли пацієнт не зможе отримати термінову медичну допомогу негайно. Космонавти зможуть «подрімати» під час довгих польотів на Марс.

Сьогодні медики «вручну» знижують температуру тіла пацієнта, наприклад, з серцевим нападом і черепно-мозковою травмою, за допомогою льоду і ковдр. Процедура допомагає уповільнити приплив крові до людського мозку, але водночас заважає імунним реакціям і може спричинити проблеми зі згортанням крові.

Анабіоз дасть змогу знижувати температуру тіла «природно, безпечно і оборотно», підкреслила професор порівняльних біологічних наук у Школі ветеринарної медицини Університету Вісконсін-Медісон Ханна Кері.

Ліки не потрібні: у французькій невідкладній полегшують біль за допомогою VR-технології.

Було ваше, стало нашим: як дані ДНК потрапляють у чужі руки після тестів.

Поділитися: