Збройний барон: «Американський хакер» Ніка Білтона

143
K.Fund Media
Як створити онлайн-магазин із оборотом у $1,2 млрд, продаючи зброю та наркотики – у новому бестселері New York Times

Коли Росс Ульбріхт створив Silk Road, нелегальну онлайн-крамницю наркотиків та зброї, сховану глибоко у мережі, він був 26-річним ідеалістом-лібертаріанцем з Техасу. Ульбріхт постійно патякав перед своєю дівчиною про економіку Австрії та експерименти з сістейдінгом – ідеєю створення спільнот посеред моря, у зонах, вільних від законів уряду.

Через свої великі амбіції Ульбріхт почувався невдахою. 

Він провалив іспит на здобуття ступеню доктора філософії і не зміг знайти покупця для свого сістейдінгового ігрового симулятора. Але за допомогою Silk Road він зміг об’єднати свої ділові амбіції та антиавторитарну філософію, бо вбачав у цьому спосіб кинути виклик «нераціональній політиці» держави в питанні наркотиків.

wired.com

Використовуючи анонімний браузер Тор та криптовалюту, люди зможуть непомітно купувати та продавати наркотики, вирішив юний онлайн-підприємець. Ульбріхт навчився кодувати і почав із продажу власноруч вирощених грибів.

До того часу, поки Ульбріхта не заарештували за два роки, Silk Road був бізнесом із оборотом у $1,2 млрд. Тут можна було купити героїн, зброю, хакерські інструменти, фальшиві гроші та навіть ціанід. А сам засновник ресурсу намагався замовити п’ять убивств від імені Жахливий Пірат Робертс – псевдоніму, під яким він керував сайтом. Неминуча поліцейська облава виявила його причетність до низки урядових агентств та завершилася карколомним поворотом сюжету: подвійні агенти, сотні тисяч доларів та зниклі біткойни.
Сьогодні Росс Ульбріхт оскаржує довічний термін ув’язнення за сімома обвинуваченями.

У «Американському Хакері» Білтон підкреслює, що технологічна індустрія має добрі наміри, але може бути переоціненою

Подробиці розкритої справи Silk Road виявилися абсолютно дикими. Виконавцем першого нібито замовленого Ульбріхтом вбивства виявився секретний агент Управління з боротьби із наркотиками.

Мішень Ульбріхта, 47-річний мормон у штаті Юта, мав «імітувати свою смерть», розливши каструлю томатного супу на обличчя, щоб було схоже на кров. Не дивно, що режисери Ітан і Джоел Коени працюють над сценарієм за цими подіями.

Та «Американський хакер: епічне полювання на генія-злочинця на Шовковому шляху», друга книга журналіста Ніка Білтона, колишнього оглядача технологій в The Times, є поки що найбільш повним описом цієї неймовірної історії.

silkroaddrugs.org

У «Американському Хакері» Білтон підкреслює, що технологічна індустрія має добрі наміри, але може бути переоціненою. Засновник Silk Road наближається до архетипу ексцентричного технологічного чарівника-дивака. «Ульбріхт здійснив еквівалент eBay та Amazon самостійно, без будь-якої допомоги чи знань», – пише Білтон.

Ульбріхт любив ту ж саму цитату з Айн Ренд, що й інші успішні онлайн-підприємці: «Питання не в тому, хто мені дозволить, а в тому, хто збирається мене зупинити».

Але, як і деяких інших засновників стартапів, Ульбріхта занапастили його наївність і нарцисизм.

«Я чітко пам’ятаю, чому я створив Silk Road, – сказав він при винесенні вироку. – Я хотів дати людям можливість робити вибір у їх життях та мати конфіденційність та анонімність».

wired.com

Суддя відповів: «Жоден торговець наркотиками, починаючи від торговця метом, героїном чи креком з Бронксу, не приводив судові такого роду аргументів. Це особливий аргумент. Ви людина не краща за будь-якого іншого наркоторговця. Ви були капітаном корабля, Жахливий Пірате Робертсе, і ви створили свої власні закони, і ви дотримувалися цих законів у спосіб, який ви вважали за потрібне». Коли він виніс рішення, то додав: «Це було, насправді, ретельно спланованою працею всього життя. Це був ваш опус. Ви хотіли, щоб це стало вашою спадщиною – так тому і бути».

 

За матеріалами New York Times
Поділитися: