«Заснути виробничою – прокинутися ІТ»: Андрій Бурлуцький про трансформацію компаній

539
YouTube
Навіщо бізнесу вивчати своїх клієнтів і як краще це робити

Четверта індустріальна революція серйозно вплинула на бізнес. З одного боку, доступні технології відкривають більше можливостей, з іншого – щоб йти в ногу з часом, потрібно впроваджувати нові підходи в роботі з клієнтами, аналізувати більше даних, змінювати бізнес-модель. Про це на конференції iForum-2018 говорив керівник зі стратегічного маркетингу компанії SMART business Андрій Бурлуцький. K.Fund Media записав головні тези його доповіді.

На що впливає цифрова трансформація

Наше покоління, як і покоління наших бабусь, успішно пережило кілька революцій. Революцію, коли автомобіль переміг карету з конем; революцію, коли винайшли електрику та паровий двигун; революцію, коли з’явилися перші великі комп’ютери; і сьогоднішню революцію, яку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі назвали четвертою індустріальною революцією. Вона характеризується тим, що об’єднує реальний світ людей, цифровий та аналоговий світ.

На Всесвітньому економічному форумі сьогодення назвали четвертою індустріальною революцією
На Всесвітньому економічному форумі сьогодення назвали четвертою індустріальною революцією. jizn.info

Такі зміни вплинули на капіталізацію компаній. Якщо раніше компанії досягали капіталізації в $1 млрд за 20 років, то зараз це можна зробити за два роки.

Яскравий приклад цьому – Xiaomi Inc. Тому що технології стали доступні для всіх, не тільки для великих корпорацій, але і для малого бізнесу. Думаю, наступного року під Xiaomi з’явиться компанія, яка досягне капіталізації якщо не за місяць, то за рік так точно. І причина цьому – активне використання даних, штучного інтелекту і технологій машинного навчання.

Загалом цифрова трансформація має в своїй основі чотири ключові компоненти, на які варто звернути увагу:
1. Спосіб, яким ми можемо по-новому залучати клієнтів в наш бізнес: боти, месенджери, Wi-Fi-канали, соціальні мережі.
2. Оптимізація бізнес-процесів.
3. Інструменти, за допомогою яких ми можемо аналізувати та працювати з нашими клієнтами, вести бізнес, програмне забезпечення.
4. Продукт, який ми можемо змінити за допомогою технологій.

Після відвідин Нью-Йоркського ритейлового форуму стало зрозуміло, що більше не існує таких понять як CRM або ERP. З’явилося поняття інтелектуальних систем, які зможуть автоматизувати роботу з замовником, оптимізувати роботу складу, зробити обробку фінансової інформації і т.д.

Майбутнє за системами, які працюють з даними, які ви збираєте
Майбутнє за системами, які працюють з даними, які ви збираєте. InSales

Майбутнє за інтелектуальними системами, які працюють з даними, які ви збираєте. Як ніколи багато ми стали збирати дані. І це навіть не тренд – це реальність.

Ринок аналітики даних досягає колосальних розмірів ($200 млрд глобальний ринок до 2020 року). Обсяг даних за найближчі 7 років зростатиме на 163 зетабайти щорічно. На це важливо звертати увагу, це ключовий елемент будь-якої бізнес-моделі.

Як і навіщо вивчати клієнта

Наш споживач сьогодні є скрізь, і він чекає від нас комунікації по всіх каналах. Він хоче отримувати пропозицію покупки товару або послуги з ціною, яка влаштовує його. Він хоче занадто багато, але перевага полягає в тому, що сучасні системи дозволяють клієнтський шлях перекласти в цифру. Причому, не має значення, чи ведете ви e-commerce бізнес або офлайновий, – поведінка клієнта, його переваги, фотографії, емоції, попередні покупки можна використовувати всюди.

Майбутнє – це коли консультант буде знати мої уподобання, щойно я увійду до магазину

У Швейцарії одна з компаній виробляє розумні цінники. Вони синхронізуються з вашим телефоном і програмою лояльності, що зашита в нього, і відразу ж показують ціну, яка підходить саме вам.

Ось до чого веде використання цифрових технологій.
Адже це прекрасно – заходити в магазин і замість звичного «Добрий день, чи можу я вам чимось допомогти?» чути реальні пропозиції «Андрій, ви у нас півроку тому купували телефон, як він працює? У нас є новий додаток для вас і чохол. А у вашої сестри день народження, може, ви хочете їй також подарувати телефон?». Майбутнє – це коли консультант буде знати мої уподобання, як тільки я увійду в магазин. А це реально зробити: при вході мене знімає камера, яка за допомогою нейронних мереж розпізнає мене за фотографіями з Фейсбук, і підтягує всілякі дані про мене.

Цифрові технології будуть знати про вас все
Цифрові технології будуть знати про вас все. Liter.kz

Зараз такий час, що компанія може «заснути» виробничою, а прокинутися – ІТ. Наприклад, компанія «Екософт» виробляє пристрої для розливу води, встановлює їх в роздрібних точках або в місцях великого скупчення людей, де можна набрати чисту воду. Здавалося б, що тут може бути в принципі айтішного?! Але компанія працює не тільки з роздрібними мережами, а й з дилерськими.

Для своїх дилерських мереж вони продають такі пристрої разом з айті-рішенням

На всі девайси вони причепили датчики, які збирають інформацію: які люди проходять повз пристрої, які люди набирають воду, скільки води набирають, де найвдаліше місце для розташування таких автоматів. Це показує, як виробничий бізнес може стати айтішним.

Поділитися: