Засновники Instagram пішли з компанії

582
www.reuters.com
Кевін Сістром і Майк Крігер майже без пояснень пішли у відставку з посад генерального та технічного директорів фотомережі

Увечері в понеділок, 24 вересня, Instagram оголосив, що його засновники¹ Кевін Сістром і Майк Крігер пішли у відставку з постів генерального та технічного директорів найуспішнішої фотомережі, що належить Facebook.

Пояснень в офіційній заяві майже немає, але їхній прощальний лист дещо прояснює, відзначає Reuters.

Ця відставка відбулася через кілька місяців після травневого відходу Яна Кума, засновника месенджера WhatsApp, також викупленого Facebook. Таким чином, уже два найбільших генератора доходів компанії залишилися без команди розробників, відзначає агентство.

Феномен Instagram: 5 порад, як створити успішний блог для бізнесу

Відставка збіглася також із хвилею обговорень навколо Facebook – як у конгресі й сенаті США, так і в різних судах. Претензії стосуються безпеки особистих даних користувачів, екстремістського й політичного контенту. А молоді користувачі все частіше вибирають інші соціальні мережі й месенджери для спілкування з родиною та друзями.

Кевін Сістром написав в своєму блозі в понеділок, що вони з Крігером планують відпочити, щоб відновити «допитливість і творчий погляд».

Bloomberg відзначає, що останнім часом Сістром і Крігер часто конфліктували щодо стратегії розвитку Instagram з главою Facebook Марком Цукербергом.

з главою Facebook Марком Цукербергом
wikipedia.org

Утім, Марк вельми коректно попрощався з екс-колегами: «Я багато чого навчився за шість років роботи разом, це було справді круто. З нетерпінням чекаю, що вони побудують нового».

Після відставки Яна Кума слідом за його співзасновником Брайаном Актоном Цукерберг збільшив вплив на WhatsApp: техрозроблення месенджера почав курирувати Кріс Кокс, головний розробник самої соцмережі.

Адам Моссери, куратор новинного каналу Facebook, який пропрацював пліч-о-пліч з Цукербергом останні десять років, очолив Instagram.

Кевін Сістром і Майк Крігер разом навчалися в Стенфордському університеті, потім працювали в Кремнієвій долині – і знову зустрілися в 2010 році, заснувавши Instagram.

У 2012 році Facebook купив Instagram за $1 млрд – і не прогадав. Сьогодні у фотомережі понад 1 млрд активних користувачів на місяць, причому масовий приплив стався, коли до неї додали функції коротких відео і месенджер. Не менш популярним є і розділ Stories – з’явилися в 2016 році історії, які зникають через добу (копія такої самої функції Snapchat).

Загальний дохід Instagram за підсумками 2018 року перевищить $8 млрд, стверджує консалтингова компанія EMarketer.

Інвестори Facebook вимагають відставки Марка Цукерберга.

YouTube замислився: Instagram запустив додаток для годинних відео.

Поділитися: