Запорізькі розробники представили Lanos з автопілотом

139
golos.ua
Український безпілотний легковик здатний пересуватися бездоріжжям і в темну пору доби

Компанія «Інфоком ЛТД» із Запоріжжя обладнала автомобіль Daewoo Lanos власною системою безпілотного керування Pilotdrive, над якою вона працює з 2015 року.

камера сверху Lanos беспилотного
ain.ua

Pilotdrive включає камери, датчики, радари і тепловізор, за допомогою якого машина здатна самостійно пересуватися навіть після заходу сонця.

Український автопілот розпізнає розмітку дороги, дорожні знаки, пішоходів і тварин, що вибігають на проїжджу частину. Безпілотний Lanos може їздити бездоріжжям, а його датчики мають кругове охоплення, виключаючи виникнення сліпих зон.

Під час руху український безпілотник використовує електронні навігаційні карти. Він також здатний удосконалювати наявні карти або створювати нові.

«Ми виїжджаємо й одночасно оцифровуємо дорогу, відмічаємо будь-які нестандартні об’єкти на дорозі, тобто це той же лежачий поліцейський, великі ями. Ми їх позначаємо в оцифрованій карті, і коли повторно автомобіль їхатиме самостійно, він очікуватиме в тому місці на певні перешкоди на шляху», – розповів інженер-програміст «Інфоком ЛТД» Андрій Поворознюк.

Науковці Стенфорда навчать безпілотні автомобілі «заглядати» за ріг

За словами розробників, унікальний Lanos реагує на перешкоди миттєво – система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за частки секунди.

Уся інформація від автопілота надходить до диспетчерського пункту. За рухом безпілотного легковика стежить оператор, який за необхідності може взяти управління на себе.

У ході тестових заїздів за кермом Lanos від «Інфоком ЛТД» обов’язково є водій, оскільки в Україні безпілотні авто поки що не дозволені.

Запорізька компанія не розкриває вартість автопілота, оскільки доопрацьовуватиме його. При цьому розробники стверджують, що Pilotdrive можна встановити на будь-який вид транспорту.

Jeep Cherokee
cdn.riastatic.com

Раніше «Інфоком ЛТД» тестував свою безпілотну систему на позашляховику Jeep Cherokee і бронеавтомобілі Spartan від КрАЗ.

Одна з причин розробки Pilotdrive – бажання компанії створити безпілотну техніку для української армії.

«Інфоком ЛТД» – інноваційна інжинірингова компанія, заснована 1996 року. Вона займається автоматизацією інфраструктурних та промислових об’єктів у різних сферах, а також впровадженням рішень в альтернативній енергетиці та обліку матеріалів.

Як ми писали раніше, безпілотники від Google вже перевозять пасажирів.

А Uber заборонили тестувати безпілотники в Арізоні після летального ДТП.

 

Джерела: Сегодня, AIN.UA
Поділитися: