Заманити мандрівника: три неординарних рекламних кампанії для туристів

309
Shutterstock
Впізнати місто за ароматом та звуком, оригінальне сповіщення про відпустку та курорт неподалік

Сучасного мандрівника здивувати важко. Хіба що ціною путівки або креативною рекламою. K.Fund Media зібрав найбільш надихаючі кейси рекламних кампанія для туристів.

«А я на морі!»

Автоматичний лист про те, що ви у відпустці, може стати живішим, якщо ви додасте в нього фотографії… з відпустки.

Велика авіакомпанія Австралії Qantas Airlines минулого року створила послугу Out of Office Travelogue, котра дозволяє завантажити у свою електронну відповідь автовідповідача фотографії з Instagram. При чому користувач сам обирає, які фотографії потраплять до листа.

facebookawards.com

Як це працює. Через сайт qantasoutofoffice користувач пов’язує свій Instagram із електронною скринькою. Обирає потрібні фотографії та ставить хештег –#qantasoutofoffice. І все.

Після цього листи сповіщення міститимуть не лише сухий текст про дати вашої відпустки та інше, але і чудові фотографії. Послугою скористувалися уже 80 тис. осіб, при тому, що Qantas Airlines нічого не вклала в її просування.

Аромати міст

Після терактів у Парижі та Брюсселі у 2015-2016 роках туристичний потік у цих напрямках різко скоротився. Аби спонукати людей подорожувати своїми основними напрямками, французька залізнична компанія Thalys два роки тому провела рекламну кампанію «Звуки міста».

deplacementspros.com

Завдяки інтерактивним рекламним щитам люди могли почути звуки деяких європейських мегаполісів. Цього року перевізник запропонував туристам ознайомитися із новими місцями за допомогою нюху.

Компанія обрала 16 запахів, котрі характерні для певної частини Парижу, Амстердаму, Кельну та Брюсселю. Ароматами просочили гелієві кульки, котрі розфасували по невеликих трубочках. Кожна з них була помічена номером, що відповідав номеру на мапі однієї зі столиць.

Туристи могли відчути аромат «справжнього французького сніданку», запах латексу із секс-музею в Амстердамі, пахощі Кельнського собору та інше. У такий спосіб компанія Thalys прагнула продемонструвати, що подорожі – це романтика та задоволення.

Життя не за горами

Буває, що люди, котрі мешкають неподалік курортних місць, вибираються туди дуже рідко. Автомобільна корпорація Skoda у рекламній кампанії нової моделі нагадує мешканцям Великобританії, наскільки просто відкрити заново те, що їх оточує.

Shutterstock

Виробник вирішив показати, яку кількість часу треба витратити, аби дістатися чотирьох курортних місць – Рай, Вельс, Озерний край та Норфолк.

Для цього вона встановила цифрові рекламні щити у торгових центрах, на вулицях міст та уздовж основних трас. На них в режимі онлайн, із урахуванням завантаженості доріг, демонструється, яку кількість годин треба витратити, аби доїхати із цієї точки до одного із вищеперерахованих курортів.

Не впусти літо

Ви ще не були у відпустці? Тоді для вас красивий рекламний ролик від міжнародного туроператора – Virgin Нolidays. Йому два роки, але нічого простішого ще не створили.


Аркадій Маслов Комерційний директор Tez Tour Ukraine

В digital-маркетингу в Україні потреби немає, оскільки 99% всіх турів продається через туристичні агенції, себто офлайн. Dıgıtal залучають виключно для інформування про нові напрямки та акції.


Олег Кулик Директор мережі турагенцій «Поїхали з нами»

Не можу пригадати жодної креативної реклами від туристичних операторів чи перевізників. В Україні немає таких агенцій, котрі могли би зробити якісний продукт, як за кордоном. В той же час, якби був запит з боку туроператорів, такі агенції би з’явилися.

Варто відзначити, що креативна реклама – це палка о двох кінцях, вона може зіграти на іміджеві компанії як негативно, так і позитивно. Поки ринок не готовий витрачати гроші на ризиковані інструменти просування продукту.


Ігор Голубаха Голова Всеукраїнської асоціації туроператорів України, президент туристичної компанії «Гамалія»

Нестандартний підхід до просування послуг складно здійснити на такому ринку. Зараз все-таки більше просуваються дешеві поїздки. І зараз головною фішкою реклами або просування можна вважати ціну – що нижче, то краще для туриста. Креативна реклама вимагає додаткових витрат. Одна справа придумати її, інша –знайти кошти на просування. Зараз економіка не сприяє цьому. Свого часу, ми просували свою компанію проводячи фестивалі. У 1998 році влаштовували їх в Кам’янці-Подільському. Тоді про нього мало хто знав. Зараз – це популярне місце в Україні.


По материалам: Campaignbrief , creativity-onlineadweekРБК
Поділитися: