Залишиться лише один: 6 претендентів на звання найкращої бізнес-книги року

238
Shutterstock
Чому для розвитку економіки потрібні насильство та катастрофи і яка головна проблема Кремнієвої долини

6 листопада цього року у Нью-Йорку видання Financial Times оголосить переможця у конкурсі «Найкраща бізнес-книга року». Крім медіапідтримки зі сторони видання переможець отримає £30 тис.

K.Fund Media розповідає про книги, що увійшли до шорт-лісту премії.

«Один пристрій: таємна історія iPhone», Брайан Мерчант

The One Device: The Secret History of the iPhone, 2017

У 2007 році Стів Джобс представив новий гаджет, що змінив мобільний ринок – iPhone. Саме цей дивайс сьогодні приносить 60% прибутків компанії з Купертіно. «Один пристрій» – це історія створення першого покоління телефонів від Apple. Американський журналіст та науковець Брайан Мерчант  поспілкувався з колишніми працівниками компанії, які розповіли про те, як народився перший iPhone. «У компанії створили спеціальну лабораторію Purple Dorm, де цілодобово працювали десять інженерів. І так тривало майже рік» ,– пише автор. Також Мерчант багато розповідає про серійне виробництво телефонів на китайському заводі Foxconn. «Понаднормова робота – це звична справа перед релізом нової моделі телефону», – розповіли автору колишні працівники Foxconn. Наприкінці книги автор намагається спрогнозувати, чи вдасться Apple втриматись на «технологічному Олімпі».


«Перезавантаження: моя боротьба за зміни», Еллен Пао

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change, 2017

Одна з головних проблем Кремнієвої долини – сексизм. У цьому переконана Еллен Пао, колишній молодший партнер венчурної компанії Kleiner Perkins Caufield & Byers та засновниця організації Project Include, що займається проблемами дискримінації у технологічних компаніях. У 2017 році вона написала книгу, де розповіла, як дискримінують жінок у Кремнієвій долині. «Вас не покличуть на обід з босом, не дадуть підвищення та будуть менше платити. І причина одна – ви жінка», – пише автор. Пао описала не лише історію свого звільнення з венчурної компанії, а і зібрала історії десятків жінок, які втратили роботу через гендерні ознаки.


«Павутиння: дика історія математичного генія», Девід Енріх

The Spider Network: The Wild Story of a Math Genius, a Gang of Backstabbing Bankers, and One of the Greatest Scams in Financial History, 2017

Девід Енріх – американський журналіст та редактор рубрики «Фінанси» у виданні New York Times. В основі його книги – історія, що трапилась у Лондоні в 2006 році. Тоді кілька талановитих брокерів на чолі з математиком Томом Хейсом пограбувала британські банки майже на $1 млрд. Автор розповідає, як групі людей, що називали себе «Павутинням», завдяки юридичній недосконалості законодавства вдалось обійти системи захисту банків туманного Альбіону. «Книга Енріха – один з найкращих фінансових детективів останнього десятиліття», – зазначило видання Financial Times. Крім відтворення подій 12-річної давності, автор багато уваги приділив мотивації учасників групи «Павутиння». «Хтось був борцем за справедливість, але були і такі, що хотіли просто заробити», – пише Енріх.


«Адаптивні ринки: фінансова революція на швидкості думки», Ендрю Ло

Adaptive Markets: Financial Evolution at the Speed of Thought, 2017

Ендрю Ло, професор економіки та викладач у MIT Sloan School of Management. Він впевнений, що сила фінансового ринку  дуже переоцінена. Автор пропонує ввести нове економічне визначення – адаптивні ринки. «У часи нестабільності більшість інвесторів реагують інстинктивно. Тому завдання сьогоднішньої економіки – навчитись прогнозувати та розпізнавати емоції», – пише Ло. Крім того, значна частина книги присвячена взаємозв’язку впровадження інновацій та державного регулювання фінансової сфери. На думку автора, поява криптовалют пов’язана з тим, що люди хочуть почувати себе вільними та незалежними від державних інституцій. Видання Financial Times назвало роботу Ло новим поглядом на світову економіку.


«Джейнсвіль: американська історія», Емі Голдстейн

Janesville: An American Story, 2017

Джейнсвіль – невеличке містечко у США, де живуть 60 тис. людей. Емі Голдстейн, журналістка The Washington Post та володар Пулітцерівської премії, присвятила свою першу книгу саме історії цього міста. «Ще 50 років тому ніхто не писав про Кремнієву долину, головним місцем інновацій був саме Джейнсвіль», – зазначає Голдстейн. І не дарма. Саме там знаходився найстаріший завод компанії General Motors. Та все змінилось у 2008 році – через кризу його закрили. Автор розповідає про технічну революцію та її занепад у США через історії місцевих жителів. Одна з основних тем книги – чи можливо в Америці відродити процвітаючий робочий клас.


«Велика рівнялівка: насильство та історія нерівності від кам’яного віку до двадцять першого століття», Вальтер Шейдель

The Great Leveler: Violence and the History of Inequality from the Stone Age to the Twenty-First Century, 2017

Історик Вальтер Шейдель написав книгу про те, як насильство, війни та катастрофи змінюють історію та посилюють нерівність серед людей. Автор зазначає, що саме економічна нерівність серед людей, тобто поділ на бідних та багатих – це визначальна риса людської цивілізації. Робота Шейделя  – це скрупульозний історичний аналіз того, як протягом останніх тисячі років збільшувалась прірва між бідними та багатими. Втім, за останні 50 років кількість війн та суспільних потрясінь зменшилась. На думку автора – це поганий сингал, який свідчить про занепад цивілізації, або ж про наближення масштабного катаклізму.

Поділитися: