Залученість глобальної команди: 4 способи покращити контакт поміж співробітниками з різних країн

581
Shutterstock
Що допомогає активізувати сили та натхнення у співробітників, розкиданих по всьому світу

Глобальні (або розподілені) команди – це група співробітників однієї компанії, які живуть в різних країнах, культурах і навіть часових поясах. Саме вони можуть допомогти організаціям вийти на нові ринки і забезпечити клієнтам по всьому світу бездоганний досвід взаємодії з брендом, – пише професор бізнес-школи Brandeis International Енді Молінскі в матеріалі для Harvard Business Review. Та щоб такий формат спрацював, керівники команд повинні переконатися, що всі учасники відчувають себе залученими і в контакті одне з одним, незалежно від місця розташування або культури. Адже психологічні та емоційні реакції людей можуть знизити ефективність праці.

Життя в глобальній команді не завжди справедливе

Співробітники, що далеко від штаб-квартири, часто мають менший доступ до керівника групи. В результаті їх труднощі і тривоги складніше помітити. Крім того, все більше периферійних членів глобальних команд часто змушені говорити мовою, яка не є для них рідною, і спілкуватися в чужому для них стилі. Наприклад, вони можуть бути вихідцями з культури, де висловлюватися по черзі є нормою при розмові, в той час як інша частина команди використовує агресивний стиль і домінує в обговореннях. Через це думку таких учасників може бути втрачено і рішення буде прийнято не найоптимальніше.

Працівникам доводиться підлаштовувати графік під головний офіс
Працівникам доводиться підлаштовувати графік під головний офіс. Shutterstock

Найбільш віддаленим членам глобальної команди зазвичай доводиться пристосовувати свій графік роботи до того, що природно, прийнятно і зручно для тих, хто знаходиться в ядрі команди.

«Наприклад, я розмовляв днями із членом глобальної команди в Сінгапурі, яка після нашого дзвінка, – о 8 годині вечора за її часом, – повинна була зробити ще два додаткових дзвінки до 11 вечора. За її словами, це був досить типовий вечір», – розповідає Енді Молінскі.

Коли члени команди стикаються із такими проблемами, особливо коли це люди з найбільш далеких або віддалених регіонів, вони можуть відчувати себе недостатньо затребуваними, що випадають із циклу, самотніми, підозрювати, що їх не поважають, ігнорують. І у них часто немає простого виходу для висловлення або усунення цих відчуттів. Такі розчарування можуть зашкодити роботі всієї команди.

Що ви можете зробити як лідер глобальної команди, щоби виправити цю ситуацію? Ось кілька порад, які допоможуть самим віддаленим або периферійним учасникам вашої глобальної команди відчувати себе більш залученими і в контакті один з одним.

1

Вирівняйте ігрове поле

Переконайтеся, що один член команди (або група членів) не несе більшої частини тягаря з точки зору відстані, часу і зручності. Наприклад, ви можете змінювати час щотижневих дзвінків, щоби переконатися, що незручності однаково розподілені по всій команді. Або принаймні знайдіть найменш незручний час для ваших найвіддаленіших співробітників. Навіть такі невеликі люб’язності, наприклад, вказувати час зборів в кожному з часових поясів, де живуть учасники команди, можуть значно вплинути на те, щоби найвіддаленіші учасники із найбільш незручними умовами почувалися значущими.

У різних країнах співробітники працюють в дуже різних умовах
У різних країнах співробітники працюють в дуже різних умовах. Shutterstock

Пам’ятайте і про інші можливості вирівнювати ігрове поле. Наприклад, плануйте періодичні зустрічі поза роботою, щоби поліпшити зв’язки і зміцнити співпрацю.

Якщо бюджет дозволяє, постарайтеся провести ці зустрічі в різних місцях по всьому світу. Дистанційні працівники в глобальних командах часто почуваються самотніми, тому що не мають особистого зв’язку із командою, і колеги не мають повного уявлення про ни, як про людей. Знати індивідуальні особливості кожного дуже важливо для створення зв’язків між людьми і виявлення точок дотику. Саме на неофіційних зустрічах такі зв’язки і створюються. І це допомагає віддаленим членам команди почуватися менш відстороненими, коли всі повернуться у звичні для себе місця.

2

Зробіть ваше віртуальне спілкування значущим

Введіть правило, щоби кожен особисто заходив у чат або конференц-колл. І якщо можете, використовуйте відео. Відео забезпечує кращий контакт з командою і в поєднанні з періодичними зустрічами поза роботою може стати відмінним способом побудови почуття товариства.

Крім того, створіть норми, які підвищують шанси на участь в обговореннях всіх членів команди

Особливо якщо ваші найвіддаленіші співробітники не є носіями мови або належать до комунікаційних культур, де прийнято шанобливе або непряме висловлення, де недоречно висловлювати стурбованість групи або неприйнятною є сама присутність лідера. Загальний висновок лежить в розробці чіткого набору узгоджених стандартів, які об’єднують команду і покращують ефективну співпрацю між усіма її членами.

3

Відправтеся у мандрівку

Зрозуміло, лідери можуть допомогти найвіддаленішим членам команди відчути себе особливо бажаними і включеними в роботу команди, відвідавши їх. Така дія саме по собі дає сильний посил про їх важливість для вас і для команди. Крім того, коли ви дійсно бачите, які умови роботи у людини в певному місці або як вона почувається при запланованій конференції за розкладом о 10 годині вечора, ви можете усвідомити, що проблеми, які ви вважали другорядними, на ділі є важливими, і їх необхідно вирішити. Ви також можете самостійно оцінити зусилля, яких докладає ваша команда, і можете подякувати їм за внесок.

Іноді з віддаленими співробітниками варто зустрітися особисто
Іноді з віддаленими співробітниками варто зустрітися особисто. Shutterstock

4

Оцініть себе

Нарешті, перевірте свій власний стиль лідера і культурні упередження. Які припущення ви робите про те, як виглядає «хороша» спільна робота? Наприклад, якого зворотного зв’язку ви очікуєте? Яким буде прийнятний рівень наполегливості серед членів вашої команди? Чи бачите ви шаблони, які вказують на те, що ваш стиль може ненавмисно захищати один бік і виключати або відчужувати інший? Чи можливо, що члени команди спілкувалися з вами, але ви просто не почули їх думок, тому що вони не сформульовані так, як ви звикли слухати?

Ваша робота – проявляти підвищену пильність щодо того, як ваші власні культурні упередженості можуть псувати ваше лідерство і знижувати ефективність команди.

Нелегко керувати групою людей, розкиданих по всьому світу. Але якщо ви витратите час і сили, щоб слідувати наведеним тут порадам, ви активізуєте енергію, відданість та інсайти всіх членів команди. І, роблячи так, краще усвідомите переваги глобалізації.

 

Поділитися: