Залізна машина: як Хелен Грейнер заробила на роботах

174
fortune.com
Хелен Грейнер – світовий експерт у галузі робототехніки. Вона не тільки розробила декілька різновидів роботів, але й успішно вивела їх на світовий ринок

Співзасновниця компанії iRobot Хелен Грайнер практично самотужки почала революцію робототехніки для побутового використання. Саме їй ми завдячуємо роботами-пилотягами the Roomba та миючими роботами-пилотягами Scooba. На відміну від багатьох розробок конкурентів, ці проекти стали комерційно успішними. Від 2002 року iRobot продала близько 16 млн пилотягів the Roomba.

У портфоліо Грайнер ще є створення роботів-саперів та роботів-ляльок.

Зараз вона керує своєю компанією CyPhyWorks, котра розробляє безпілотні літаючі апарати для пошуково-рятувальних робіт та перевірки мостів.

K.Fund Media підібрав найцікавіші тези із інтерв’ю Грайнер американському виданню Tech Crunch.

Чому робототехніка

Я побачила «Зоряні війни», коли мені було 11 років. Мене дуже вразив робот R2-D2, який мав власну особистість, він був більше ніж машиною. І я завжди прагнула створювати щось більше, ніж машини.

gamezone.com

Тому я вступила до Масачусетського Технологічного (MIT – один із найбільш авторитетних технічних вузів США — K.FundMedia), щоби навчитися створювати роботів. Там я багато чого навчилася, але не тому, як створювати комерційно успішних роботів.

Як починалася компанія iRobot

Я заснувала iRobot із двома бізнес-партнерами: Родні Бруксом та Коліном Анжелом у 1990-му році. Ми починали скоріше із технології, аніж з ідеї продукту. І нам знадобилося доволі багато часу, аби щось взагалі запрацювало. Тільки 2002 року ми вивели робот-пилотяг Roomba на ринок.

Перший комерційно невдалий продукт

Одним із наших партнерів стала компанія – виробник іграшок Hasbro. Для них ми розробили наш перший комерційний продукт – робота-ляльку «My Real Baby». У неї всередині було вбудовано механізм відтворення емоцій. Якщо її колисати – вона засинала, якщо полоскотати – сміялася… Ми вклали в неї душу, але успішною вона не стала.

Цей проект навчив нас орієнтуватися на вартість продукту при його розробці, враховувати питання доставки тощо.

Робот для роботи по дому

Ми працювали над 18 різними типами роботів упродовж 12 років. Багато експериментували, вчилися на власних помилках, тому що були одними з перших у галузі робототехніки. Знаєте, як кажуть: піонери — це ті, в кого зі спини стріли стирчать.

Ми багато чого навчилися на проекті із роботом-лялькою. Але проект, що підштовхнув нас до подальшого створення the Roomba – це великий робот для прибирання вдома, який ми створювали спільно із SC JohnsonProfessional.

Наші інженери казали, що цей робот класний і в нього  потенціал, але він настільки великий, що може завдати шкоди, якщо щось піде не так. Тому ми вирішили спершу зробити щось поменше.

Робот-сапер

Ще одним нашим досягненням був робот-сапер Pack Bot. Він відслідковував та знешкоджував бомби в Іраку та Афганістані. Крім того, він вмів розпізнавати саморобні вибухові пристрої, здійснював розвідку на наявність хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. Він допоміг врятувати безліч життів.

Керування різноплановими роботами одночасно

Компанія iRobot не змогла би існувати без робота-пилотяга та робота-сапера, їх обох. Roomba добре продавався на Різдво, а потім продажі почали падати. Були злети і падіння, поки не почав спрацьовувати цикл прийняття продукту. На той час у нас були контракти на сотні мільйонів доларів із військовими. Без них та без цього прибутку ми би не дочекалися достатніх продажів Roomba, і я не впевнена, чи продовжила би компанія iRobot існувати.

Літаючі роботи

Зараз ми розвиваємо доставку дронами спільно із компанією UPS. Ми вже протестували доставку астма-інгаляторів у дитячий  літній табір неподалік Бостона. Частину шляху дрон проходив над океаном. Проект допоміг нам повірити у реальність задуму — доставляти предмети повітрям у важкодоступні місця.

simplebotics.com

При цьому техніка управляється абсолютно автономно. Навряд чи небом літатиме стільки дронів, що вони заповнять собою увесь простір. (Нагадаємо, що недавно українська компанія створила систему керування безпілотником — K.FundMedia )

Розробляємо також літаючі дрони для приміщень — Pocket Flyer. Перші моделі ми створили для розвідування місцевості. Ці роботи можуть залітати до будівель, тунелів, дренажних труб, місць, куди людині потрапити важко чи небезпечно.

 

За матеріалами Techcrunch
Поділитися: