Захур Мохаммад: «Якщо починати щось робити, то варто робити це добре»

170
K.Fund Media
Британсько-український підприємець пакистанського походження, засновник групи компаній ISTIL Group розповідає про наслідки недбалого ставлення до роботи

Бізнес на пострадянському просторі є справою специфічною. Наприклад, коли я прийшов на Донецький металургійний завод, однією з найголовніших проблем там були крадіжки. Аби побороти це явище, нам довелося посилити охорону. На заводі працювало 800 людей, і на кожного було по три охоронці. Такі заходи допомогли лише частково. Для повного викорінення проблеми довелося замінити всіх керівників.

Проте одна з найбільших проблем, з якою мені довелося зустрітися, була пов’язана з Череповецьким металургійним заводом. Одній японській компанії ми продали метал, вироблений на цьому заводі. Зрозумійте, японці не будуть купувати кота в мішку. Спочатку вони приїхали на завод, вивчили виробництво, ознайомилися з допусками, з’ясували, що метал якісний — і лише тоді зробили замовлення. То була дуже вигідна угода.

СРСР проіснував більше 70 років, то була наддержава, найновіші технології, а тут чекали вихідця з Пакистану, щоб він показав, як закріплювати металеві вироби.

Але за два місяці після відправки металу до Японії наша компанія отримала рекламації на мільйони доларів. Виявилося, що в процесі транспортування метал повністю втратив привабливий зовнішній вигляд.

Ми заходилися з’ясовувати причини й дізналися, що ніхто не потурбувався про забезпечення якісної логістики. І справа тут навіть не в нехлюйстві, а в тому, що такої практики ніхто не мав. Тоді я повіз директора до Кореї, Таїланду — лише для того, щоби показати приклади пакування, процес виготовлення та експлуатації допоміжного обладнання.

Ми повернулися й впровадили кілька нескладних новацій. Хоча чи можна це назвати новаціями… наприклад, практика закріплення металу для транспортування існує в усьому світі, а Череповецький завод чекав на мене. Розумієте, про що я? СРСР проіснував більше 70 років, то була наддержава, найновіші технології, а тут чекали вихідця з Пакистану, щоб він показав, як закріплювати металеві вироби. А до цього завод працював собі, як працював. Зараз «Сєвєросталь» — один з найкращих заводів світу.

Ось ще один приклад. Ми були першими, хто в Донецьку поставив газоочисну систему. Коли хтось дізнавався, скільки ми на неї витратили – а це п’ять мільйонів доларів – вважали, що ми не сповна розуму. Якщо регулярно давати хабарі санітарним службам, то воно, мовляв, дешевше буде. Але ж завод наш розташований в центрі міста, а тому люди, які живуть поруч, рано чи пізно почнуть хворіти. Це перетворилося б на непозбувний головний біль.

Підсумовуючи сказане, хочу наголосити, що якщо візьмешся за щось, то варто робити це добре. Це допоможе уникнути проблем в майбутньому.

Поділитися: