Захоплююча література: 4 фільми, які надихають більше читати

951
bostonherald.com
Підбірка кінострічок про книги та їхню роль у нашому житті

451 градус по Фаренгейту

Fahrenheit 451, 2018


Жанр: антиутопія

Тривалість: 100 хв.


У майбутньому читання в Америці заборонене. Книги спалюють «пожежники» — спеціальний підрозділ авторитарної диктатури. Один із них — Гай Монтег. Спочатку він свято вірить у цю ідею, але згодом починає сумніватися. В одній із знищених бібліотек він краде книгу Достоєвського і читає її крадькома. Так «пожежник» починає йти проти системи, але чи вдастся йому її побороти?

Фільм знятий за мотивами культового роману Рея Бредбері.


Гуманітарні науки

Liberal Arts, 2012


Жанр: драма, мелодрама, комедія

Тривалість: 97 хв.


Джесі Фішеру — 35 років. Він живе один, обожнює літературу, але повністю незадоволений своєю кар’єрою. Чоловік ностальгує за минулим, коли вивчав у коледжі поезію та знаходився у колі однодумців. Одного дня він повертається в рідні стіни своєї альма-матер, де знайомиться з молодою студенткою. Вони відразу знаходять спільну мову — годинами говорять про книги і музику. Але ближчим стосункам заважає різниця у віці. Чи дійсно це настільки важливо?


Опівночі в Парижі

Midnight in Paris, 2011


Жанр: комедія, мелодрама, драма

Тривалість: 94 хв.


Письменник Гіл Пендер разом з нареченою та її батьками приїжджає до Парижа. Йому цікаво відвідати місця, де в 1920-і роки жили і творили його кумири — Скотт Фіцджеральд і Ернест Хемінгуей, але його сім’я не цінує мистецтво. Якось уночі головний герой сідає в старовинний автомобіль і… опиняється в Парижі минулого. Знайомиться з письменниками, художниками та музикантами «золотої» епохи. Поступово такі подорожі витісняють справжнє життя. Чи вдастся йому «повернутися»?


Він та вона

Monsieur et Madame Adelman, 2017


Жанр: мелодрама, трагікомедія

Тривалість: 120 хв.


Віктор — письменник-початківець, а Сара — магістр з класичної літератури. Вони випадково познайомились в паризькому барі і навіть гадки не мали, наскільки близькими будуть їхні життєві інтереси. Закохуються, сваряться, розлучаються, але ні дня не можуть прожити один без одного. Пару єднає любов до літератури, але роз’єднує також вона. Тим не менше, їхні відносини розтягуються майже на півстоліття. Що їх тримає разом?


Читайте також: Від Селінджера до Гемінґвея: 5 фільмів про відомих письменників

Поділитися: