Забуте старе: навіщо співзасновник Google будує дирижабль

156
blogspot.com
Сергій Брін сподівається зробити цепеліни елітним літальними апаратами

Співзасновник Google і президент Alphabet Сергій Брін створює для себе дирижабль довжиною 200 метрів. Судно може стати найбільшим повітряно-літальним апаратом, які використовуються сьогодні (але не у всі часи, адже громіздкі дирижаблі 1930-х  ще ніхто не переплюнув).

Будивництво цепеліни обійдеться Бріну, за оцінками The Guardian, від $100 млн до $150 млн.

blogspot.com

Видання пише, що судно буде використовуватись як елітний вид транспорту для сімей та друзів бізнесмена, які бажають подорожувати стильно. Також цепеліну можно буде використовувати для надання допомоги гуманітарним перевезенням у віддалені та важкодоступні місцевості.

Дирижаблі стали популярними понад 80 років тому, проте через технічні обмеження. А також через аварії, таких як катастрофа «Гінденбурга» в 1937 році,  коли загибло 36 чоловік, цепеліни не стали одним з основних видів транспорту.

Якщо проект Бріна таки почне зліт  (і буквально, і фігурально), то це може посприяти популяризації подібних літальних апаратів і зробити революційний прорив у комерційно орієнтованій  індустрії перевезень.  За словами авіаконструктора Ігора Пастернака, літальні судна, що легші за повітря, мають перевагу, адже для них не потрібні ані злітні смуги, ані колії, ані спеціальні траси, до того ж вони здатні перевозити великі вантажі «з пункту А у пункт Б без потреби робити додаткові зупинки».

За даними The Guardian, судно Бріна, буде відповідати стандартам авіаційного управління. Для підняття в повітря цього продукту хайтек-ностальгії використовуватимуть замість водню незаймистий гелій.

 

За материалами Techradar

Поділитися: