За два роки цифрова економіка має забезпечити 5% ВВП України

384
assets.entrepreneur.com
Кабмін затвердив Стратегію розвитку цифрової економіки на 2018-2020 роки

Кабінет міністрів України в середу, 17 грудня, затвердив Стратегію розвитку цифрової економіки України до 2020 року.

«Наш амбітний план – це як мінімум плюс 5% ВВП до 2021 року завдяки розвитку цифрової економіки», – заявив на засіданні уряду заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук.

За даними Міністерства економрозвитку і торгівлі (МЕРТ), близько третини сільського населення в Україні не мають доступу до широкосмугового інтернету. До інтернету не підключені 53% шкіл і близько 99% медичних установ.

Сім ключових змін у майбутньому планети і людства за Кьєллом Нордстремом

Згідно зі Стратегією, один з 50 ключових показників цифрового розвитку України – розвиток цифрової інфраструктури, зокрема, максимальне покриття широкосмуговим інтернетом всієї території країни, наголосив М.Титарчук.

Ще один важливий критерій – це «цифровізація процесів освіти і стимулювання цифрових трансформацій в системі освіти, медицини, екології, безготівковій економіці, інфраструктурі, транспорті, громадської безпеки».

Стратегія також містить статтю про електронні вибори. Таким чином, Кабмін взяв на себе «політичну відповідальність» за підтримку електронного голосування, підкреслив міністр закордонних справ країни Павло Клімкін.

Успішний досвід Швеції, Південної Кореї, Естонії, Ірландії та Ізраїлю показує, що ефект від комплексної цифровізації економіки країни становить до 20% ВВП за п’ять років. Плани Кабміну скромніші – плюс 5% ВВП за два роки.

Цифровізація економіки по-українському – це також поява цифрових спеціальностей у шкільних програмах, спецфонди на подолання цифрової нерівності між містом і сільською місцевістю і навіть впровадження передових технологій обробки даних (в т.ч. блокчейна) в держсекторі й базових галузях промисловості.

МЕРТ рахуватиме потоки туристів за даними мобільного роумінгу.

Естонія: від електронного громадянства – до національної криптовалюти.

 

Джерело: КМУ
Поділитися: