З тигрів у новатори: як почати з ідеї та стати лідером ринку. Частина І

158
K.Fund Media
Сан Чжу Парк розповів про секрети Amazon, як винаходи перетворюються на інновації, та чому вийти першим на ринок не означає стати лідером

У професора Сан Чжу Парк (Sung Joo Park) багата біографія. Він працював у Асоціації з розвитку університетських бізнес-шкіл (AACSB) та Глобальному фонді освіти в галузі менеджменту (GFME, Global Foundation for Management Education). А ще був радником корпорації Sаmsung Group.

Зараз Сан Чжу Парк представляє Азійську консультативну раду Європейського фонду з розвитку менеджменту (EFMD).  В Києві він взяв участь в управлінській дискусії «Чому Азії вдалося: азійський тип інновацій», яка відбулась у Києво-Могилянській бізнес-школі.

K.Fund Media публікує найцікавіші тези виступу.

1

Живлення для ідеї

Все починається з ідеї. І ще дуже важливий момент «Овва!», коли у вас промайнула яскрава думка: «Ось воно, найважливіше!». Але однієї ідеї недостатньо, щоб зацікавити масового покупця. Для цього потрібна інноваційна стратегія розвитку.

Довершених ідей не буває, вони – лише гіпотези, що потребують перевірки

У вас завжди повинні бути дві речі – креативне мислення, тобто нова ідея, та критичне мислення – для того, щоб критично ставитися до всього процесу створення та просування.

Ось вам приклад – електромобілі. Чудова ідея – знизити викиди CO2 в атмосферу. Але, наскільки б вона не була хорошою, не можна продати електромобілі там, де немає електрозаправок. Візьміть, скажімо, Київ. Скільки у вас електрокарів? Кілька сотень? Це доволі багато. А скільки станцій для підживлення? Думаю, менше, ніж насправді потрібно.

Отже винахід – це добре, але тільки коли ви перетворюєте винахід на продукт та маєте засіб його просування, він стає інновацією.

2

Автоматизація від Amazon

Розглянемо Amazon (найбільший у світі онлайн-ритейлер – K.Fund Мedia). В основі ідеї – магазин для тих, хто хоче купити книжку.

Але цього замало. Необхідна спеціальна система на складах, аби доставка була максимально зручною. І Джефф Безос знайшов рішення. Він зосередився на цінності самого процесу доставки та побудував величезні повністю автоматизовані склади, на яких було легко знайти будь-яке замовлення.

K.Fund Media

Ідея продажу книг не була інноваційною, але те, як швидко доставити замовлення – так, це стало фішкою Amazon.

У такий спосіб компанія змогла краще підтримати свого клієнта та перетворити платформу з продажу книг на потужний бізнес, де можна придбати й інші товари за низькими цінами, до того ж, покупку доставляли клієнтові дуже швидко.

3

Чи існувало життя до Facebook

Є піонери у сфері інновацій, ті, хто вигадав якийсь продукт. А є лідери на ринку. Ось приклад: за рік до появи Facebook у Південній Кореї запустили свою соціальну мережу – Cyworld. Це була, до речі, ідея мого колишнього учня. А потім у США дізналися про цю ідею, – так з’явився Facebook. Хто з вас чув про Cyworld? Ніхто. Отже інновація – ще не гарантія успіху.

Є ті, хто першим виходить на ринок та першим зазнає поразки

Так, поява чогось нового – це чудово, але інновація не гарантує успіху сама по собі, вам також знадобиться інноваційна стратегія, інноваційний менеджмент, інакше вас хтось зможе випередити.

4

Історія імітацій

Якщо вас копіює якась компанія, чи добре вона вчиняє? Ні. Але, з іншого боку, що роблять діти? Вони копіюють дорослих, спочатку батьків – маму й тата. Імітація закладена в ДНК людини. Вся історія цивілізації – це історія імітації одних іншими. І в цьому випадку вона не є не такою вже й поганою, вона навіть потрібна. Що роблять автомобільні компанії, якщо хтось із конкурентів здійснив прорив? Вони купують їхній автомобіль, розбирають на найдрібніші деталі, щоби зрозуміти, як це працює. Та, скопіювавши те, що побачили, вони покращують копію.

З погляду ведення бізнесу, імітація може бути нелегальною. Але якщо хтось бере інноваційну ідею та вдосконалює її, тоді це стає креативною імітацією. А це і є інновація.

У другій частині дискусії читайте про унікальний інноваційний досвід «азійських тигрів» – компаній Toyota, Samsung, Lenovo – та про те, як вижити серед акул бізнесу та досягти успіху.
Поділитися: