З речами на вихід: за що звільняють з міжнародних корпорацій

205
Employer Line
Скандальні ситуації, через які співробітники Google, Apple та Zara залишаються без роботи

Співробітник Google на весь світ заявив, що жінки слабші за чоловіків і не здатні керувати. Інженер Apple показав доньці новий айфон, і вона зняла про нього вірусний ролик. До магазину Zara відмовилися впустити жінку в хіджабі, посилаючись на те, що в головних уборах вхід заборонений. Ці ситуації призвели до великих скандалів в мережі – винні залишилися без роботи.

K.Fund Media зібрав нестандартні приклади звільнень у найбільших компаніях світу.

Інженера Google звільнили за сексизм

Інженер Google Джеймс Деймор різко розкритикував політику компанії за рівноправність чоловіків і жінок, за що і втратив свою посаду. Влітку минулого року він опублікував маніфест, в якому написав, що проблема сексизму в сфері IT перебільшена, а різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками – міф.

tokyoweekender.com

Він заявив, що біологічні відмінності між статями заважають жінкам робити кар’єру в технологічних компаніях і займати в них керівні посади.

В Google різко відреагували на таку витівку – сказали, що засуджують дискримінаційні погляди та звільнили непутящого співробітника. Джеймс Деймор вирішив, що це несправедливо, і подав до суду.

Співробітник Apple втратив роботу через доньку

Компанія Apple звільнила інженера за те, що його донька опублікувала на YouTube відео з новим iPhone X до офіційного старту продажів.

Брук Пітерсон прийшла провідати свого батька до кампуса компанії. Побачила, що у нього новий телефон iPhone X, зняла його на відео і виклала в мережу. Ролик почав поширюватися з вірусним ефектом, хоча на каналі дівчини не було багато підписників.

YouTube

На першу ж вимогу Apple дівчина видалила відео, але її батькові довелося вибачитись письмово перед корпорацією, а потім його взагалі звільнили. Пітерсон заявила, що не знала, що порушує права компанії, та назвала публікацію ролика «невинною помилкою».

Працівника Amazon звільнили за антисемітський «жарт»

У Великобританії співробітник компанії Amazon поклав у посилку для 30-річної єврейки записку з написом «Greetings from Uncle Adolf» (з англ. – «Привіт від дядечка Адольфа»). Після скандалу його звільнили.

Geektimes

Жінка, яка отримала посилку, настільки злякалася, що два дні не виходила на роботу. Вона заявила в поліцію, посилку забрали на експертизу та порушили справу про злочин, вчинений на ґрунті ненависті. Вважається, що працівник дізнався про національність жінки завдяки  її прізвищу.

В Amazon заявили, що звільнили працівника-антисеміта, але його імені не назвали.

Співробітники Zara залишилися безробітними через жінку в хіджабі

У західному передмісті Парижа співробітники Zara відмовилися впустити в магазин жінку в хіджабі, пояснюючи це тим, що у головних уборах вхід заборонений. Інцидент зняли на відео і поширили в мережі. Це викликало масове обурення і заклики бойкотувати знамениту мережу магазинів одягу.

Представники Zara заявили, що звільнили менеджера магазину та охоронця, які опинилися в епіцентрі скандалу.

Boing Boing

«Подібна поведінка для Zara – це щось нечуване, у нас ніколи не було інструкцій, які вказують діяти подібним чином», – заявив глава французького відділення мережі Жан-Жак Салан. Він вибачився перед клієнткою, а на офіційній сторінці бренду в Facebook було опубліковано вибачення перед усіма покупцями.

Працівника McDonald’s звільнили за глузування над безпритульним

Співробітник ресторану McDonald’s дозволив собі грубе ставлення до безпритульного, за що і втратив роботу. Неприємна ситуація сталася кілька років тому в Детройті, США.

Офіціант обслуговував клієнтів у вікні McDrive, побачив безпритульного і покликав його до себе, пообіцявши нагодувати. Коли старий підійшов, той виплеснув йому в обличчя склянку води та розреготався. Відвідувачі McDonald’s зняли все це на відео і виклали в мережу, де і розгорівся скандал.

just make pictures

Власник ресторану Вайс Фінлі заявив, що співробітника звільнили, оскільки «така поведінка є неприйнятною для закладу», в якому «до кожного ставляться з гідністю та повагою».

Поділитися: