З ніг на голову: як українки зробили бізнес на сексі, салі та ягодах

220
Shutterstock
Поглянувши на традиційні речі під іншим кутом, підприємниці змогли створити нові ніші в бізнесі

Знайти своє місце в світі бізнесу вдається не всім. Одне з правил успіху – це унікальний товар. Але в період розквіту Amazon і китайського інтернет-гіганта Alibaba Group  існує жорстка конкуренція у багатьох сегментах. Наші героїні знайшли вихід: вони подивилися на вже звичні речі під новим кутом.

Справа – «Ягідка»

Дизайнер інтер’єрів Наталі Шталь робить «ягідні» прикраси з кераміки, та такі смачні з вигляду, що і не відрізниш від натуральних плодів. Вона так і назвала лінію – «Ягідки».
У 2015 році Шталь працювала над новою картиною, зліпила з глини ягоди шипшини, пофарбувала їх, але у композицію не додала. Забута шипшина підказала ідею  створити прикраси із ягід.

Три місяці пішли на експерименти: Шталь розробляла технологію, тестувала матеріали та самі вироби – намиста, браслети, віночки.

«Дуже багато матеріалів під час наших пошуків пішло у смітник», – згадує вона.
Загалом на експерименти було витрачено приблизно $200. Щоб їх повернути, треба було продати кілька  комплектів намиста. Нагода випала швидко – перша партія прикрас розпродалася на ярмарку «Made in Ukraine».

Зараз намиста охоче замовляють в Європі, Канаді, Ізраїлі, США, Японії. В Україні вони припали до душі співачці Джамалі, альпіністці Ірині Галай (перша українка, яка підкорила Еверест), дуету Анна-Марія.

Зараз Натали Шталь відкриття інтернет-магазина.

Чоловічий букет

Карвінг – мистецтво художнього вирізання з овочів і фруктів – захопив Наталію Донську, журналіста за освітою, шість років тому. Коли стала мамою, дівчина вирішила більше не повертатися у політичну аналітику.

«На літньому відпочинку у сестри в Карпатах, побачила, як вона вирізає «мереживний» листочок з огірка, – згадує Донська. Я взяла ніж, спробувала, і мене це зачепило».

K.Fund Media

Перші пару років Донська вчилася, спочатку в Києві, потім дистанційно у майстрів Таїланду, Німеччини та Лондона – загалом було 11 вчителів. На навчання вона витратила понад $5 тис.

Дівчина створювала фруктові букети, які дарувала друзям і родичам. Але хотілося направити хобі у робоче русло: Донська стала давати уроки і навчати інших. Так з’явилася карвінг-студія.
Одного разу в колі друзів дівчину запитали, чому вона не робить їстівні букети для чоловіків.
«Мене ще підбурили розмовами про те, що не всі продукти, наприклад, сало, можна використовувати в букетах. Я одразу загорілася.

Що складніше завдання – то цікавіше

Поїхала на ринок за продуктами і стала творити», – згадує Донська.
Так два роки тому з’явилися перші карвінг-композиції з трояндами з сала, соліннями та овочами.
Їстивні букети, зокрема і чоловічі, швидко здобули популярність. Серед замовників карвінг-студії – політики, артисти і режисери, бізнесмени, музиканти та спортсмени. Цього року один з букетів зробили і для акторки Уми Турман. Чимало букетів поїхало за кордон – у Баку, Лондон, на Кіпр, в Австрію.

Секс – як навчання

З дитинства Наталя Ваховська, маркетолог і філолог за освітою, любила історії про походження речей, що наповнюють повсякденне життя. Одного разу вона прочитала історію створення секс-шопу.

Німецька жінка-пілот і підприємець Беате Узе, зіткнувшись з невіглаством домогосподарок, спочатку написала брошуру «Тест Ікс» у якій йдеться про гігієну та запобігання вагітності, а за кілька років відкрила «Спецмагазин гігієни шлюбу» – перший у світі секс-шоп. Ваховська надихнулася саме тим, що бізнес Беате Узе мав освітню функцію, і вирішила наслідувати її приклад.

K.Fund Media

«У нас в країні досі багато хто продає секс-іграшки як приправу до пісного сексу, – пояснює вона. – А деякі чоловіки сприймають вібратори як зраду».

Дівчина вирішила створити продукт, який би об’єднував функцію сучасного секс-шопу і просвітництва.
Досвід роботи в сфері рітейлу допоміг Ваховській усвідомити, що загалом shopping покупця розслабляє, але не у випадку з секс-шопом. Тому автор проекту створила подарункові набори для дорослих LoveBox.

«Вони об'єднують те, чого немає в українських секс-шопах – естетику і освітню функцію», – пояснює вона

У наборах  можна знайти, крім секс-іграшок, додаткові аксесуари (масажні свічки, еротичну білизну та ін.), картки з рекомендаціями та анкети для пар, які стимулюють обмін своїми сексуальними бажаннями.
Початковий обсяг інвестицій склав $ 20 тис. Окупила їх Ваховская в перші півроку і зараз реінвестує гроші.

Читайте, як Володимир Бовсуновський створив міжнародний бізнес на розмальовках.

Поділитися: