З місця в кар’єр: як увійти в робочий режим після довгих вихідних

228
jeka jj.livejournal.com
Що роблять для цього власники і топ-менеджери бізнесу

Багаторічна слов’янська традиція випадати з життя на період святкування Нового року і Різдва поступово змінюється в Україні. Багато компаній, на відміну від західних і деяких українських колег, відпочивають усього 2-3 дні. Але є і багато тих, у кого вийшли довгі зимові канікули. K.Fund Media задався питанням: як власники бізнесу і управлінці самі справляються з перехідним періодом після тривалого відпочинку і як допомагають у цьому своїм співробітникам? Ось що у нас вийшло з’ясувати.


Валерій Яковенко Співзасновник Drone.UA

Після Нового року особливо великої перерви в роботі у нас немає. Максимум відпочиваємо пару днів, без затяжних канікул. Виходить, що завжди багато роботи і потрібно залишатися на зв’язку з клієнтами. У сучасному світі будь-які кордони швидше умовні, а якщо ми працюємо з багатьма країнами, то не можемо собі дозволити випасти на 15 днів. Співпрацюючи зі Штатами, Китаєм або європейськими країнами, ми беремо до уваги, що там люди живуть в іншому режимі, у нас не тільки різні часові пояси, а й святкові періоди.

Плани наступного року ми починаємо з грудня, ділимо їх на кілька векторів нашої діяльності. По-перше, ми чітко прописуємо стратегічні показники, такі як кількість, якість наших послуг, продажів тощо. По-друге, це експертиза сфер, в які ми будемо інтегрувати безпілотні технології. Зараз в пріоритеті гірничодобувна промисловість і галузь відновлюваної енергетики. По-третє, це проекти, пов’язані з культурною спадщиною, а саме: створення бази культурних та історичних пам’яток Закарпаття.

Також, ми прагнемо змінити ситуацію і на ринку праці, зробивши спеціальність оператора-безпілотника доступною. А щоб не розгубити кураж протягом року, необхідно детальне планування. Ну і, звичайно ж, потрібно продовжувати працювати над собою – адже немає меж досконалості!


Віталій Ставропольській PMP, CEO в Mootha Corp.

Має сенс раз на рік, наприклад, після Нового року, переглянути, що ти за рік зробив, а що ні. І скорегувати свої довгострокові плани.
Як мотивувати співробітників приступати до роботи після Нового року? По-перше, починати питати про неї. По-друге, якщо я як керівник активно включаюсь в робочий процес – всі теж включаються. Інше питання, як боротися із персональною прокрастинацією.

Керівник у перший робочий день після відпочинку повинен дати зрозуміти, що відпустка вже закінчилась, і у нас все продовжується у такому самому ритмі, який був до свят. А співробітники, як метрономи, повинні під цей темп підлаштовуватися.


Андрій Григоренко CEO Avocado Technology

Ми мабуть не так бурхливо святкуємо, тому вихід із довгих вихідних відбувається природно. Напевно, для кожного стартапера затяжні вихідні це взагалі складний час. Ніхто не працює! Навпаки, іноді чекаєш, щоб вихідні закінчилися, і можна було знову реалізовувати ідеї. Ми не трудоголіки і приділяємо час відпочинку і відновлення сил. Просто помітив, що іноді після 8-го дня шашликів або катання на сноуборді люди самі хочуть на роботу, щоб почати створювати щось цікаве. День-два «втягування» є, а потім все знову стає на свої місця. Гнучкий графік допомагає і мені, і всій команді поєднувати роботу і позаробочі процеси.

Ми працюємо з клієнтами з різних країн і часових поясів, і як раз більше помічаємо, коли канікули — у них. За день до свят у нас можуть вимагати все-все, а потім не відповідають по півтора тижні.


Олена Молодцова Senior Account Manager рекламної агенції BTC

Особливість роботи рекламних агентств така, що під кінець року ми активно займаємося тендерами на наступний рік. А виходячи після свят, стартуємо з їх реалізацією. Тому робочий тонус не особливо вдається розгубити. Через те, що календарний рік розходиться з фінансовим, післяноворічний період у нас – це радше продовження незакінчених справ минулого року.

Поділитися: