З Днем Землі: три міжнародні ініціативи з боротьби із пластиковим сміттям

871
www.dogonews.com
Пункти купівлі пластику, сонячне світло в пластикових пляшках і очищення океану за допомогою сонячних батарей

Сьогодні, 22 квітня, у всьому світі відзначають День Землі, присвячений цього року проблемам забруднення навколишнього середовища пластиковим сміттям. Ми підготували добірку з трьох міжнародних ініціатив з боротьби з екологічною проблемою.

Пункти приймання пластику Plastic Bank

Некомерційна ініціатива Plastic Bank покликана знизити рівень забруднення Світового океану пластиковим сміттям. Компанія відкрила пункти приймання пластику Plastic Bank у низці країн, що розвиваються, на зразок Республіки Гаїті. У них можна здати зібраний пластик і отримати гроші, товари або певні послуги.

Plastic Bank
www.slickstermagazine.com

«Єдиний спосіб знизити рівень забруднення Світового океану пластиком – показати його цінність збирачам», – вважає засновник Plastic Bank Девід Кац.

Потім компанія продає отриманий пластик корпораціям і місцевим виробникам як «соціальний» за цінами, вищими за ринкові.

Вчені MIT створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни


Світло в пляшці від Liter of Light

Liter of Light
islwastemanagement.co.uk

Заснована в 2011 році некомерційна ініціатива Liter of Light використовує пластикові пляшки для освітлення будинків без доступу до електрики. За даними UNESCO, понад 1,5 млрд людей у ​​світі живуть саме так.

Ініціатори Liter of Light беруть використані пластикові пляшки і наповнюють їх водою з відбілювачем. Пляшки кріплять на дах таким чином, щоб вони, як електрична лампочка, проводили сонячне світло в будинок. Світло в одній пляшці не поступається за потужністю класичній лампочці 50 Вт.

Liter of Light вже допомогла провести сонячне «освітлення» в 850 тис. будинків у 15 країнах світу. У 2018 році організація має намір довести рахунок до 1 млн.


Фонд очищення океану Ocean Cleanup

У середині 2018 року фонд The ​​Ocean Cleanup Foundation планує випробувати першу систему з очищення Великої тихоокеанської сміттєвої плями, розташованої між Каліфорнією і Гаваями (США), від пластикового сміття.

Ланцюжок невеликих сонячних батарей на поверхні водної гладі, який утримують підводні «якорі», ловить у мережі сміття, що пропливає повз. Зібраний пластик планують вивозити на сушу для подальшої переробки.

Засновник фонду Боян Залат (Boyan Salat) упевнений – система дасть змогу очистити від пластикового сміття 50% регіону протягом п’яти років.

Відзначимо, що фонд The ​​Ocean Cleanup Foundation був заснований 2013 року і з того моменту залучив $22 млн інвестицій.

Нова Зеландія припиняє розвідку нафти і газу на шельфі заради екології.

WWF: в Україні малі ГЕС знищують екосистему річок.

 

Джерело: Dogonews.com

Поділитися: