YouTube запровадить платну підписку на популярні відеоканали

300
www.shutterstock.com
Підписники можуть підтримати улюбленого блогера за $5 на місяць

Відеосервіс YouTube оголосив, що відеоканали, що мають понад 100 тис. підписників, зможуть організовувати платні фан-клуби. За $4,99 на місяць підписники зможуть підтримати улюбленого відеоблогера, натомість отримавши доступ до додаткових функцій.

У такий спосіб Youtube має намір диверсифікувати доходи від реклами, повідомляє Reuters.

Холдинг Alphabet (материнська компанія Google і Youtube) знижує залежність від рекламодавців, які щорічно дають відеосервісу мільярди доларів доходу, але при цьому не готові розміщувати свої ролики по сусідству із сумнівним контентом – наприклад, провокаційними музичними кліпами чи відео від шахраїв та екстремістів.

Андрій Оністрат і Ко: 7 бізнесменів, які стали успішними влогерами

Минулого року власники деяких відеоканалів виявили падіння доходів: YouTube посилив правила розміщення реклами залежно від контенту.

Тому платна підписка для «фан-клубів» має дати відеовиробникам більше контролю над своїм бізнесом, наголошує старший директор з управління продуктами YouTube Рохіт Дхаван.

Він не назвав суму інвестицій у так звану альтернативну монетизацію, проте відзначив, що YouTube утримуватиме на свою користь $1,50 з фанатських $5, щоб окупити вкладені кошти.

Одна із блогерок, Емі Шира Тейтель, розповіла, що з вересня, коли вона почала тестувати нову функцію, у неї з’явилося 103 платних підписника.

На додаткові $300 доларів на місяць вона змогла розширити свої дослідження, в тому числі й відвідати архіви у Вашингтоні. На знак подяки Тейтель онлайн розповідає підписникам про свою майбутню книгу.

Альтернативна монетизація стала основною темою презентації YouTube у рамках галузевої конференції VidCon в Анахаймі (Каліфорнія) цього тижня.
Facebook, до речі, теж анонсував нові варіанти доходів для виробників відеоконтенту.

YouTube пропонує нові варіанти й інструменти для власників каналів – аж до надсилання персоналізованих відеопривітань із днем ​​народження членам фан-клубу, додав Дхаван (дуже схоже на регіональні українські телеканали, правда?).

Узимку цензори YouTube переглядали великий обсяг відео, щоб заблокувати екстремістські ролики й в результаті видалили понад 8 млн відеокліпів.

Поділитися: