Євросоюз пригрозив Facebook і Twitter санкціями за «непослух»

272
K.Fund Media
На IT-гігантів чекають штрафи, якщо вони до кінця року не приведуть діяльність у відповідність до норм споживчого законодавства

Євросоюз пригрозив застосувати санкції до американських корпорацій Facebook і Twitter, якщо вони до кінця року не приведуть свою діяльність у відповідність до норм європейського законодавства щодо захисту прав споживачів, повідомив Reuters.

Єврокомісія зажадала від Facebook і Twitter змінити політики ще сім місяців тому, але результату немає досі. Якщо ситуація не зміниться до кінця року, IT-гігантів покарають за «непослух» штрафами.

GDPR у силі: що європейський регламент захисту даних змінив для IT-компаній

«Якщо ми не побачимо прогресу, будуть вжиті санкції», – наголосила єврокомісар з питань юстиції Вєра Журова.

За її словами, загальна картина зрозуміла: ЄС не може вести переговори вічно – потрібен результат.

Facebook стверджує, що зміни є. «Наші політики допустимого в Facebook стали набагато зрозумілішими», – сказано в заяві компанії.

Крім того, Євросоюз запідозрив у недобросовісній конкуренції онлайн-ритейлера Amazon. Влада ЄС припускає, що IT-гігант використовував розміщені на сайті дані продавців для збільшення власних продажів.

Amazon розміщував інформацію третіх продавців і водночас конкурував із ними ж, пояснила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер. Наразі перевірка триває.

Нагадаємо, що ЄС хоче зобов’язати IT-гігантів видаляти екстремістський контент протягом години.

«Податок на посилання» від Європарламенту викликав багато суперечок.

Поділитися: