Євросоюз подав до суду на Ірландію через Apple

188
i2.cdn.turner.com
За рік країна так і не стягнула з американської компанії $15,3 млрд податків

У середу, 4 жовтня, Європейська комісія звернулася до Європейського суду з позовом проти Ірландії. ЄК звинуватила країну в бойкотуванні постанови Євросоюзу щодо стягнення багатомільярдного – до €13 млрд ($15,3 млрд) – податку з Apple.

У серпні 2016 року ЄК встановила, що податкові пільги, якими «яблучна» компанія користується в Ірландії, порушують законодавство ЄС. Вона зобов’язала країну, що «проштрафилася»,  до 3 січня 2017 року стягнути з виробника iPhone і MacBook усю суму несплаченого податку.

Санітарний нагляд США видав інструкцію із застосування годинника Apple в медичних цілях

«Після більш ніж року з часу появи припису Європейської комісії Ірландія не стягнула навіть частини грошей. Ми розуміємо, що повернення податків може ускладнюватися обставинами, і завжди готові допомогти. Однак держави-члени мають прагнути відновити законність», – аргументувала позов ЄК єврокомісар із конкуренції Маргрет Вестагер.

Міністерство фінансів Ірландії відреагувало на рішення ЄК прес-релізом, із якого випливає, що держава ніколи не погоджувалася з постановою ЄС щодо Apple, однак намагалася її виконати.

«Ми вкрай розчаровані діями Єврокомісії, особливо з огляду на таку велику суму стягнення», – йдеться в заяві ірландського мінфіну.

Нагадаємо, що минулого місяця Європейський суд заборонив компаніям стежити за електронною поштою співробітників, не повідомляючи їх про це.

 

Джерело: Europa.eu
Поділитися: