Євросоюз має намір зобов’язати IT-компанії розкривати дані користувачів

197
www.scribesoft.com
Закон полегшить розслідування злочинів, порушивши право на недоторканність приватного життя

Влада Європейського Союзу розробляє законопроект, який зобов’язує IT-компанії і провайдерів розкривати особисті дані користувачів за необхідності в ході розслідування злочинів.

Йдеться про інформацію щодо громадян будь-яких національностей, що зберігається на хмарних серверах компаній як на території 28 країн – членів ЄС, так і за їх межами. Норми закону планують застосовувати при розслідуванні як мінімальних правопорушень (тюремний термін від трьох років), так і важких злочинів (тероризм і наркоторгівля).

На гачку: хто аналізує замість агентів ФБР і ЦРУ

Нинішні механізми доступу до даних у «хмарах» за межами Євросоюзу надто «повільні і неефективні», зазначила глава Комісії ЄС з питань юстиції Віра Журова.

Для ЄС законопроект покликаний полегшити отримання інформації, необхідної для розслідування злочинів. Противники нововведення, включаючи глобальних IT-гігантів Microsoft, Apple і IBM, вбачають у ньому порушення права на недоторканність приватного життя, яке підриває довіру клієнтів.

Зараз документ перебуває на стадії розроблення. Готовий варіант буде представлено на розгляд законодавців ЄС наприкінці березня. Остаточне узгодження законодавства може тривати до двох років, припустив Reuters.

Нагадаємо, що ЄС витратить €1 млрд на створення суперкомп’ютерів.

Також Євросоюз оштрафував Qualcomm майже на €1 млрд.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: