Європейський суд визнав Uber транспортною службою

169
1od.in.ua
Рішення суду може вплинути на умови діяльності всіх технологічних стартапів на континенті

Бізнес Uber слід класифікувати як транспортний сервіс, він підлягає регулюванню нарівні з іншими операторами таксі. Таке рішення в середу, 20 грудня, виніс Європейський суд у Люксембурзі, і воно може вплинути на інші онлайн-компанії в Європі.

Компанія Тревіса Каланіка з моменту виходу на ринок в 2011 році розширила свою присутність до більш ніж 600 міст у всьому світі та зробила справжню технологічну революцію в послузі виклику таксі.

Саме технологічність і була головним аргументом компанії в багатоступеневій судовій епопеї. Мовляв, Uber – це насамперед додаток, посередник між водіями і пасажирами, а тому регулювати його потрібно як онлайн-сервіс, а не як транспортну компанію.

Однак вердикт Європейського суду однозначний: «Сервіс Uber, завдяки якому люди можуть зв’язатися з непрофесійними водіями, належить до сектору транспортних послуг. Таким чином, держави – члени ЄС мають повноваження регулювати умови надання цієї послуги».

Вища судова інстанція Євросоюзу розглядала скаргу профспілки таксистів Барселони на недобросовісну конкуренцію з боку UberPOP – сервісу від непрофесійних водіїв без ліцензії. Зараз UberPOP у більшості країн Європи відключений.

Парадокс: LinkedIn визнав Uber найпривабливішим роботодавцем серед стартапів

Reuters нагадує, що в ЄС онлайн-сервіси законодавчо захищені від необґрунтованих обмежень з боку національних урядів. Водночас кожна країна може регулювати транспортні перевезення більш жорстко.

Міжнародна організація автомобільного транспорту, що представляє в тому числі й таксистів, рішення суду вітає – нарешті все перевізники поставлені в рівні умови незалежно від рівня технологічності.

IT-сектор засмучений: рішення суду може вплинути на інші європейські стартапи. «Ми шкодуємо, що це рішення істотно зменшує застосування узгоджених правил ЄС для онлайн-посередників. Це удар по амбіціях ЄС створити єдиний інтегрований цифровий ринок», – зазначає віце-президент з конкурентної політики ЄС в Асоціації комп’ютерних та комунікаційних технологій Якоб Кучарчик.

З Нового року Uber забезпечить своїх водіїв у Європі страховими пакетами.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: