Європейський суд: Uber програв судовий розгляд з Францією

125
www.shutterstock.com
Французька влада може заборонити незаконну роботу таксі-сервісу без додаткового схвалення Європейською комісією

Американська технологічна компанія Uber, найбільший таксі-сервіс у світі, програла ще один судовий розгляд – цього разу проти Франції. Європейський суд встав на сторону держави, підтвердивши право влади заборонити роботу таксі-гіганта без попереднього дозволу Європейської комісії.

K.Fund Media

Раніше французька влада порушила кримінальну справу проти французького керівництва Uber, звинувативши таксі-сервіс у незаконній діяльності в країні.

Зокрема, водії UberPOP, не маючи відповідної ліцензії, здійснювали пасажирські перевезення.

Згідно з рішенням Європейського суду, члени-країни ЄС «можуть забороняти таксі-сервіс, а також притягати до кримінальної відповідальності таксі-сервіс UberPOP за незаконне здійснення транспортної діяльності» без попереднього схвалення Європейської комісії.

Сам Uber саме на цьому й будував свій захист. Американський таксі-гігант заявив, що без рішення Європейської комісії всі висунуті звинувачення абсолютно безпідставні.

Вирішальну роль зіграв закон про діяльність таксі у Франції. Зокрема, положення закону дозволяють тільки офіційним таксі-сервісам (а Uber визнали транспортною службою) використовувати технології з функцією геолокації, які показують наявність вільних машин. Uber і в цьому випадку вказав на відсутність схвалення Європейською комісією.

Нагадаємо, що Uber призупинив роботу в Словаччині через рішення суду.

Суд Ізраїлю заборонив у країні одну з послуг Uber.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: