Європейська комісія дозволила Bayer купити Monsanto за $62,5 млрд

186
global.handelsblatt.com
Регулятор проігнорував понад мільйон петицій з проханням заблокувати угоду

Європейська комісія (ЄК) схвалила угоду, в ході якої німецька хімічна компанія Bayer поглине міжнародного лідера в біотехнології рослин – американську компанію Monsanto. Регулятор узгодив поглинання з урахуванням низки антимонопольних умов.

«Ми схвалили угоду, оскільки запропоновані сторонами заходи на суму понад €6 млрд повністю позбавили нас побоювань з приводу шкоди конкурентному середовищу», – прокоментувала єврокомісар з конкуренції Маргрете Вестагер.

Це одна з небагатьох угод, в ході якої європейська компанія поглинає рівну за об’ємом ринку американську.

Уперше Bayer заявила про поглинання Monsanto ще у вересні 2016 року. З того часу європейська влада тягнула з дозволом, побоюючись шкоди прозорій конкуренції на міжнародному ринку. Об’єднані компанії зможуть спільно контролювати більше чверті світового ринку засобів захисту рослин і обробки насіння.

Дізнайтеся про ключові зміни в майбутньому сільського господарства та інших сферах діяльності людства

Гравці світового сільськогосподарського ринку закликали ЄК заблокувати угоду, надіславши європейському регулятору з моменту оголошення про поглинання понад мільйон петицій.

Однак Bayer вдалося переконати Єврокомісію дати добро. Німецький виробник зміцнив довіру до себе, оголосивши, що веде переговори з найбільшим хімічним концерном BASF про продаж свого підрозділу з виробництва насіння овочів за $7,2 млрд.

Міністерство торгівлі Китаю вже схвалив поглинання Monsanto з урахуванням низки умов. Влади Австралії і Бразилії також мають намір узгодити угоди.

Bayer і Федеральна антимонопольна служба Росії поки що обговорюють умови купівлі російської частини Monsanto. Німецька компанія сподівається отримати схвалення і цього регулятора найближчим часом.

Нагадаємо, що влада США заблокувала угоду про купівлю сінгапурським виробником модемів Broadcom за $117 млрд американського виробника мікропроцесорів Qualcomm через загрозу нацбезпеці.

Український агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» має намір поглинути французьку Doux Group.

 

Джерела: Reuters, Інтерфакс
Поділитися: