Європарламент заборонив одноразові пластикові вироби з 2021 року

672
Hyser
Заборону планують остаточно запровадити після переговорів із країнами – членами ЄС

У середу, 25 жовтня, Європейський парламент більшістю в 571 голос ухвалив пакет законопроектів, який забороняє використання в ЄС одноразових пластикових виробів з 2021 року, повідомляє Deutsche Welle. 

Всім торба: конструктивна розмова з нагоди Всесвітнього дня довкілля

Заборона поширюється на топ-10 найпопулярніших одноразових пластикових виробів, серед яких соломинки, ватні палички, пластиковий посуд, поліетиленові пакети і контейнери для швидкого харчування з полістиролу.

Європарламент зобов’язав країни – члени ЄС до 2025 року перейти на переробку 90% одноразових пластикових пляшок. Фінансова частина питання – приймання тари в обмін на її заставну вартість – покладено на виробників напоїв.

Ecology.md

Державам – учасницям ЄС доведеться зайнятися підвищенням свідомості громадян з приводу загроз, які несе використання одноразових пластикових виробів.

Пакет заходів покликаний знизити рівень забруднення навколишнього середовища пластиковим сміттям, зокрема зменшити шар пластику в морях і океанах. Як ми вже писали, понад 80% сміття в Світовому океані становить пластик, а головними виробниками сировини, непридатної для вторинної переробки, вважається Європа, в тому числі Німеччина.

Європарламент планує запровадити остаточну заборону на одноразові пластикові вироби після проведення переговорів з країнами – членами ЄС. Імовірно, це станеться до виборів у Європарламент, які призначені на травень 2019 року.

З Днем Землі: три міжнародні ініціативи з боротьби з пластиковим сміттям.

IKEA відмовиться від одноразових пластикових виробів до 2020 року.

Поділитися: