Європарламент має намір посилити відповідальність IT-гігантів за авторський контент

266
www.wya.net
Компанії хочуть зобов'язати платити і нести відповідальність за публікацію авторського контенту

Комітет з правових питань Європейського парламенту схвалив поправки до європейського законодавства в галузі авторського права, які посилюють відповідальність IT-корпорацій на кшталт Google, Facebook і Microsoft перед власниками авторського права, повідомив Reuters.

GDPR в силі: що європейський регламент захисту даних змінив для IT-компаній

Стаття 11 дає видавцям контенту безумовне право на отримання з IT-корпорацій на кшталт Google відрахувань за публікацію посилань на новини й матеріали, захищені авторськими правами.

Стаття 13 покладає на веб-ресурси повну відповідальність за будь-який контент, розміщений на їхніх онлайн-майданчиках з порушенням авторських прав.

Зокрема, IT-гіганти на кшталт YouTube, GitHub, Instagram і eBay повинні самостійно перевіряти «чистоту» контенту на плагіат і в разі необхідності видаляти завантажені користувачами фото- і відеоматеріали, захищені авторським правом. У протилежному випадку передбачені штрафи.

Член Європарламенту Юлія Реда
www.pressfire.no

Поправки до закону підтримали захисники авторських прав, тоді як інтернет-активісти й деякі європейські законодавці, навпаки, виступили проти, зазначив Reuters. Член Європарламенту Юлія Реда впевнена, що поправки розколють інтернет-спільноту.

«У користувачів виникнуть труднощі під час обговорення новин та висловлювання власної думки в інтернеті», – підкреслила вона в своїй заяві.

Члени асоціації Computer & Communications Industry Association (CCIA), серед яких Google, Facebook, eBay, Amazon і Netflix, закликали законодавців прийняти більш збалансовані поправки, яку поважатимуть права користувачів і підтримуватимуть цифрову економіку Європи.

Видавці контенту, навпаки, назвали голосування комітету Європарламенту перемогою справедливості і правом власників авторських прав на винагороду, зазначив Reuters.

Додамо, що новий законопроект становить загрозу в тому числі і для подальшого існування інтернет-мемів і колажів: для створення графічних жартів, як правило, використовують «серйозні» фото, відео та графіку, захищені авторським правом.

Нагадаємо, що ЄС хоче регулювати відносини IT-гігантів з малим бізнесом.

Євросоюз має намір зобов’язати IT-компанії розкривати дані користувачів.

Поділитися: