Єврокомісія запропонувала запровадити податок з обороту IT-гігантів у 3%

138
www.technologyreview.com
Щорічно технологічні корпорації повинні будуть платити близько $6,1 млрд до бюджету Євросоюзу

Європейська комісія представила офіційний план із запровадження податку з обороту IT-гігантів на кшталт Google, Facebook і Amazon в розмірі 3%. Технологічні корпорації, загальний річний дохід яких становить €750 млн і більше ($920 млн), у тому числі оподатковуваний дохід на території країн – членів ЄС €50 млн і більше, повинні будуть платити в бюджет ЄС близько $6,1 млрд на рік.

ЄС витратить €1 млрд на створення суперкомп’ютерів

Пропозиція покликана зобов’язати IT-гігантів платити більше податків, які, на думку ряду європейських країн, вони недоплачують, здійснюючи діяльність через свої офіси в країнах з низькими корпоративними ставками – Ірландії і Люксембургу.

Лео Варадкар

Водночас Ірландія і Люксембург побоюються, що більш жорсткі нормативи відлякають IT-гігантів, чиї податки становлять солідну частку бюджету невеликих держав. Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар уже назвав пропозицію «нерозсудливою» і закликав Єврокомісію дочекатися рекомендацій Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

IT-компанії, в свою чергу, заявляють, що платять податки в порядку, що цілковито відповідає нормам національного і міжнародного законодавства і що в деяких випадках їм доведеться платити їх у США, звідки гроші «репатрійовані».

Пропозицію Єврокомісії підтримали Франція й Німеччина, однак інші європейські лідери, навпаки, стурбовані труднощами навколо запровадження такого оподаткування до законодавства ЄС. Натомість для затвердження податку потрібна згода всіх 28 країн – членів ЄС.

Нагадаємо, що Євросоюз має намір зобов’язати IT-компанії розкривати дані користувачів.

Джерело: Reuters

Поділитися: