ЄС запропонував ввести заборону на одноразові пластикові вироби

415
www.dobrenok.com
Посуд, трубочки та ватні диски хочуть замінити на екологічно чисті альтернативи

У понеділок, 28 травня, Європейська комісія представила на розгляд пакет заходів, покликаний на законодавчому рівні заборонити використовувати ряд одноразових пластикових виробів – столові прилади і посуд, трубочки, пластикові кріплення для повітряних кульок, ватні палички та інші. Всі вироби пропонують замінити альтернативою з екологічно чистого матеріалу.

«Зелені» неформали: хто стояв у витоків екологічного бізнесу

Єврокомісія має намір таким чином знизити забруднення навколишнього середовища пластиковим сміттям. Сьогодні понад 80% сміття в світовому океані становить пластик, а головними виробниками сировини, непридатної для вторинної переробки, вважаються Європа та Німеччина.

Пакет заходів дозволить знизити викид вуглекислого газу в атмосферу на 3,4 млн тонн, а також скоротити збиток навколишньому середовищу, який до 2030 року оцінюють у 22 млрд євро, зазначено у пропозиції Єврокомісії.

У планах Єврокомісія також значно обмежити використання одноразових пластикових пакетів та упаковок, поширених у супермаркетах і фастфудах.

море мусора
tabloid.informator.news

Окремо від запропонованого пакету, Єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) запропонував ввести платню для країн-членів ЄС за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного для вторинної переробки – близько 80 центів за 1 кг.

«Пластик – нова екологічна проблема, що стосується як світового океану, так і міст. Він став частиною харчового ланцюжка морської фауни, тому ми щодня споживаємо в їжу частинку пластика», – попередив Еттінгер.

На даний момент пакет заходів знаходиться на стадії обговорення. Однак після остаточного прийняття заборона може діяти на території всіх країн-членів ЄС.

Із Днем Землі: три міжнародних ініціативи з боротьби із пластиковим сміттям.

Учені MIT створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни.

 

Джерела: Deutsche Welle, BaslerZeitung

Поділитися: