ЄС витратить €1 млрд на створення суперкомп’ютерів

188
assets.bwbx.io
Об'єднана Європа прагне скоротити відставання від лідерів суперкомп'ютерної індустрії

Європейський союз має намір виділити €1 млрд на побудову чотирьох найпотужніших суперкомп’ютерів.

Єврокомісія в четвер, 11 січня, розкрила фінансову сторону суперкомп’ютерного проекту EuroHPC, що стартував минулої весни. З його допомогою об’єднана Європа розраховує скоротити відставання від лідерів галузі – США, Китаю і Японії.

Ініціатива передбачає побудову Євросоюзом до 2020 року двох обчислювачів із надвисокою продуктивністю – понад 100 терафлопс (1014 операцій на секунду), а також двох машин помірної потужності – не менше 10 терафлопс (1013 операцій на секунду).

«Європейські вчені та промисловці змушені дедалі частіше обробляти інформацію за межами ЄС, оскільки наявні в нас комп’ютери не відповідають їхнім вимогам. При цьому зростає ризик витоку комерційних секретів та особистих даних», – йдеться у прес-релізі Єврокомісії.

У європейському уряді переконані, що від реалізації плану EuroHPC залежить «збереження конкурентоспроможності й незалежності електронної економіки ЄС».

Машин боятися – до лісу не ходити: Каспаров про те, чому роботизація – це добре

До ініційованої Євросоюзом програми офіційно приєдналися 12 країн ЄС (Бельгія, Болгарія, Греція, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Словенія, Франція і Хорватія), а також Швейцарія. Держави – учасниці суперкомп’ютерного проекту сумарно інвестують у нього €514 млн, а решта суми надійде з європейської скарбниці.

Bloomberg відзначає, що британські науковці-інформатики занепокоєні тим, що Велика Британія не приєдналася до EuroHPC. «Брексіт породив неясність з приводу участі країни в проекті. Це вносить плутанину та затримує процес», – вважає професор Брістольського університету Саймон Макінтош-Сміт, який займається суперкомп’ютерними обчисленнями.

Раніше ми писали, що Intel випустив унікальні чіпи для квантових комп’ютерів.

Нагадаємо також, що у листопаді 2017 найбільший японський телеком-оператор тестував свій квантовий комп’ютер

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: