ЄС оштрафував Qualcomm майже на €1 млрд

161
thenextweb.com
Виробник підкупив Apple, щоб той не співпрацював з іншими виробниками LTE-модемів, стверджує комісар ЄС з конкуренції

Європейська комісія (ЄК) наклала на виробника чіпів зі США Qualcomm штраф у розмірі €997 млн ​​(4,9% його доходу в минулому році) за монопольне становище на ринку мобільних модемів.

Комісія з’ясувала, що 2011 рокуі Qualcomm підписав угоду з IT-гігантом Apple, за яким на п’ять років, до 2016-го, став ексклюзивним постачальником модемів для iPhone та iPod. Натомість виробник зобов’язався виплатити дітищу Стіва Джобса значну суму й надати різні знижки. Як не дивно, до Apple у Єврокомісії претензій немає.

Мистецтво війни: як не вплутуватися в руйнівні для бізнесу конфлікти

«Qualcomm більше п’яти років незаконно витісняв конкурентів з ринку LTE-модемів. Він платив мільярди доларів США основному покупцю – Apple, щоб той не співпрацював з іншими виробниками», – заявила єврокомісар з конкуренції Маргрете Вестагер.

Згідно з даними ЄК, Apple серйозно розглядав зміну постачальника LTE-модемів для випуску iPhone 7 у 2016-му. Виявляється, «злочинний» договір, наприклад, не давав компанії змоги почати співпрацю з корпорацією Intel. Адже при розриві угоди їй би довелося повернути Qualcomm значну чаcтину отриманих грошей.

Qualcomm має намір оскаржити штраф в Європейському трибуналі. У заяві компанії наголошується, що рішення ЄК «жодним чином не впливає на поточну діяльність Qualcomm».

Восени Qualcomm отримав пропозицію про покупку від конкурента – сінгапурської корпорації Broadcom.

Ми також писали, що Apple отримав позов на $1 трлн від американки, що «постраждала» від примусового зниження потужності старих iPhone.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: